To, że niektórzy rodzice nie płacą alimentów to nic. Mogą zrobić coś znacznie gorszego! [LIST]

Temat alimentów okazał się zapalną iskrą. Oto list Czytelniczki, która o niepłaceniu alimentów wie więcej niż sama by chciała. Co gorsza boi się, że sama będzie musiała je płacić.

Ostatnio czytam listy czytelniczek dotyczące alimentów, bo choć własnego dziecka jeszcze nie mam, to sama jestem dzieckiem alimentacyjnym. Tzn. właściwie tylko na papierze, bo w rzeczywistości mój ojciec alimentów nigdy nie płacił.

O co chodzi z alimentami, dowiedziałam się dopiero gdy podrosłam.

Rodzice rozwiedli się, gdy zaczynałam szkołę podstawową. Jasne, że wtedy nie wiedziałam co to są alimenty i nie wiedziałam skąd się one biorą. Widziałam tylko, że moja mama bierze dodatkowe roboty i wraz z moją starszą siostrą mamy więcej obowiązków w domu. Kocham moja mamę i nie widziałam w tym nic złego. Gdy trochę już podrosłam, dowiedziałam się o alimentach. O tym, że ojciec wyrokiem sądu ma nakazane płacić, ale wcale mu się nie chce pracować, a co za tym idzie - płacić. Mamę więc wspierał Fundusz Alimentacyjny. Ile to było w tamtych czasach nawet sama nie wiem, ale zapewne niewiele skoro moja mama pracowała na dwóch etatach.

Jakim prawem ktoś kto o mnie nie dbał, może żądać, abym ja dbała o niego?

Ojca po rozwodzie widywałam najpierw częściej, potem sporadycznie, teraz od paru lat już wcale. Nie brakuje mi go, mama wystarcza mi na 110%. Jednak parę lat temu wraz z mamą rozmawiałyśmy o alimentach i wtedy dowiedziałam się o tym, że rodzice mogą pozwać swoje dzieci o alimenty. Aż się zagotowałam od samego pomysłu. No, bo jak to, mój ojciec, którego parę lat nie widzę, który ręką nie kiwnął, żeby mi się żyło lepiej, kiedyś sobie wymyśli, że będę mu alimenty płacić, bo mu się powodzi? Nie wiem, czy wpadnie na to kiedyś, nie mam najmniejszego pojęcia, ale wiem na pewno, że jeżeli to zrobi, to rękami i nogami będę walczyć o to, żeby żadnej złotówki ode mnie nie dostał.

Mam nadzieję, że żaden rodzic, który nie chce teraz płacić na alimenty, bo jest "mądrzejszy" od tego drugiego rodzica, nigdy nie wyciągnie swoich chciwych łapsk do własnych dzieci po pieniądze. Bo tacy rodzice moim zdaniem nie zasługują na pomoc w druga stronę.

Alicja

[Od Redakcji: Autorom nadesłanych do redakcji i opublikowanych przez nas listów rewanżujemy się drobnym upominkiem. Tym razem jest to 30-dniowy kod do Kinoplex.pl.]

Foch poleca!

Więcej o: