Twoje włosy są zniszczone i wyglądają nieestetycznie? Łatwe fryzury, które ujarzmią twoje pasma [KROK PO KROKU]

Zniszczone i przesuszone włosy nie wyglądają estetyczne, jak są rozpuszczone. Dzieje się tak samo, jak pukle nie są pierwszej świeżości... Jeśli musisz wyjść, a twoje pasma nie wyglądają dobrze, postaw na suchy szampon i proste upięcie. Pokazujemy pomysły, na łatwe fryzury do pracy i na wyjście, które zrobisz sama w domu.
Koczek Koczek fot. Alter-ego/ shutterstock

Prosty kok - fryzura, która podbija internet

Kok na czubku głowy, śmiało można nazwać hitem 2020 roku. Wiele blogerek urodowych dzieli się swoimi sposobami na to upięcie, a gwiazdy czeszą się tak do zdjęć (na przykład Jennifer Lopez) i na czerwony dywan.  

Koczek jest też fryzurą, która nas optycznie odmłodzi. Dzięki ciasnemu spięciu włosów na górze głowy, napina się skóra na twarzy - wokół oczu i na czole. Uznawana jest więc za ekspresowy lifting. Do zrobienia tak zwanego bun lift potrzebujesz gumki i wsuwek. Jeśli Twoje włosy są dość cienkie, użyj także specjalnego wypełniacza do koka. Upięcie możesz zrobić ciasno jak na zdjęciu lub luźniej. Ta druga wersja wygląda bardziej nonszalancko i świetnie sprawdzi się na co dzień.  

Kok z warkoczy Kok z warkoczy fot. Alter-ego

Kok z dwóch warkoczy - najprostsza fryzura na wyjście

Podobną fryzurą do klasycznego koka jest ten zrobiony na bazie dwóch warkoczy. Takie upięcie wygląda bardzo elegancko i spokojnie nadaje się na wyjście na przykład imieniny i wesele. Dzięki temu, że włosy upina się na dole głowy, świetnie sprawdzi się u osób, które cierpią na ból głowy wywołany zbyt mocnym naciągnięciem włosów. 

Taki kok możesz zrobić zarówno zaplatając zwykłe warkocze jak i te dobierane oraz francuskie. Więcej o zaplataniu przeczytasz TU>>

Kucyk z 'bananem' Kucyk z 'bananem' fot. Alter-ego/ shutterstock

Elegancki kucyk z upięciem typu banan

Kok french twist nazywany bananem to klasyczna fryzura, którą kobiety noszą od lat. Kojarzy nam się z czerwonym dywanem i nie bez podstawnie, bo wiele Hollywoodzkich tak właśnie upina włosy na wielkie wyjścia. Fryzura ta mimo prostoty wykonania może wyglądać bardzo wytwornie. Żeby nadać jej luzu, można nieco niechlujnie upiąć włosy, by pojedyncze pasma nie przylegały ścisło do głowy. 

Na mniej oficjalne wyjścia na przykład na biznesowe spotkanie można zrobić upięcie francuskie zakończone kucykiem. Do jego wykonania będziesz potrzebować wsuwek i gumki do włosów. 

warkocz z kucyków warkocz z kucyków fot. Alter-ego/ shutterstock

Prosty i fikuśny warkocz z kucyków

Jeśli twoje włosy są przesuszone i nawet w kucyku nieestetycznie odstają, łatwo ujarzmisz je, robiąc prosty warkocz z kucyków. Takie upięcie świetnie sprawdza się u osób, które mają dość cienkie włosy. Dzięki wykonaniu dużej ilości pojedynczych kucyków fryzura nabiera objętości. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać możesz ich zrobić mniej - tak jak na zdjęciu lub więcej, jak na wideo poniżej.

Fryzjerzy najczęściej używają do takich upięć cienkich przeźroczystych gumek. Natomaist jeśli masz włosy podane na łamanie, użyj tych pokrytych materiałem - będą delikatniejsze dla twoich pasm. 

Niski kok Niski kok fot. Alter-ego/ shutterstock

Niski kok

Niski kok to fryzura, która wygląda bardzo elegancko, a zarazem jest banalna do wykonania. Sprawdzi się u osób z długimi włosami jak i tymi do ramion. W podstawowej wersji wystarczy, że wykonasz koczek z kucyka, a pozostałe pasma zawiniesz dookoła gumki. Jeśli masz krótsze włosy, zamiast zawijania załóż ozdobną gumkę lub spinkę, które dopełnią upięcie.