Kosmetyk, z którym nie rozstaje się?Anna Lewandowska. To serum z filtrem przeciwsłonecznym do twarzy o innowacyjnej formule

Prawie każdy zna skrót SPF, ale nie każdy wie, jak wybierać i stosować produkty zapewniające ochronę przeciwsłoneczną. Korzystanie z nich jest niezwykle ważne dla utrzymania zdrowia skóry oraz zapobiegania jej przedwczesnemu starzeniu. Jednak, aby osiągnąć maksymalną ochronę, ważne jest, aby poznać i zastosować kilka prostych zasad aplikacji produktów z SPF. Od czego zacząć? Marka Phlov znalazła rozwiązanie - innowacyjne serum nawilżające z ochroną?przeciwsłoneczną.

Promieniowanie słoneczne jest nieodłącznym elementem naszego życia. Pomaga nam syntezować witaminę D oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie. Reguluje również rytm okołodobowy, stymulując produkcję ważnych hormonów: kortyzolu i melatoniny. Może jednak stanowić poważne zagrożenie dla naszej skóry. Dlatego skuteczna ochrona przeciwsłoneczna jest podstawą codziennej pielęgnacji i troski nie tylko o zdrowie, lecz także młody wygląd. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniego produktu z filtrem przeciwsłonecznym. W przypadku ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV, należy wybierać produkty z wysokim SPF, aby uzyskać maksymalne zabezpieczenie.  

Innowacyjna formuła SPF 2 w 1 

Marka Phlov by Anna Lewandowska wprowadziła na rynek nowości - linię SUNFLOW - innowacyjną formułę 2 w 1 łączącą wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym z zaawansowaną pielęgnacją skóry. Nowe sera SPF30 i SPF50 zawierają organiczne filtry nowej generacji oraz filtry mineralne, które świetnie sprawdzą się w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA, UVB, IR oraz przed światłem niebieskim. Dodatkowo oba produkty posiadają lekką, niebieląca formułę, która umożliwia łatwą i przyjemną aplikację. Nadają skórze miękkość i gładkość, doskonale sprawdzą się pod makijaż. 

Ekstrakt z kwiatów buddleji wzmacnia tę ochronę, a dodatkowo przeciwdziała wolnym rodnikom i spowalnia procesy starzenia skóry. Olej chia, tłoczony na zimno z nasion szałwii hiszpańskiej, doskonale odżywia i pielęgnuje skórę. Działa silnie łagodząco, kojąco i ochronnie, spowalniając przy tym procesy starzenia się skóry. Nawilżające składniki aktywne, w tym sole PCA, pantenol i alantoina, skutecznie przywracają komfort skórze narażonej na czynniki drażniące, takie jak promieniowanie UV.  

Kompleksowa ochrona   

Filtry SPF chronią skórę nie tylko przed poparzeniem, ale również przed fotostarzeniem. - ochrona to jeden z kluczowych etapów pielęgnacji anti-aging. Włącz go więc do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych o każdej porze roku. Anna Lewandowska zdradza, że serum SPF to jeden z najważniejszych produktów, którego nigdy nie może zabraknąć w jej kosmetyczce.  

Jak długo działa filtr przeciwsłoneczny? 

Ważne jest także regularne aplikowanie produktu z filtrem przeciwsłonecznym. Rekomendowana, jednorazowa ilość SPF na twarz zapewniająca pełną ochronę to ok. 1,2-1,5 ml. Najlepiej średnio co 2-3 godziny, szczególnie jeśli jesteśmy na słońcu przez długi czas. W zależności od wykonywanych czynności, stopnia ekspozycji na promieniowanie słoneczne (czy spędzamy cały dzień w intensywnie nasłonecznionym miejscu, czy w pomieszczeniu zamkniętym), czy choćby aktywności fizycznej (ćwiczenia, kąpiele w morzu) możliwa jest konieczność częstszej reaplikacji. Codzienne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej oraz późniejsza ponowna aplikacja to najlepszy sposób na uniknięcie przebarwień oraz chorób skóry.   

Pamiętaj, że używanie produktów z SPF jest jednym z najważniejszych kroków w utrzymaniu zdrowej i pięknej cery. Przestrzeganie tych prostych zasad pomoże Ci uzyskać maksymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV i utrzymać skórę w dobrej kondycji. Obserwujcie Instagrama https://www.instagram.com/phlov_by_anna_lewandowska/ by być na bieżąco!