Wróć do pionu z Żywiec Zdrój Minerals+

Nie wiesz, czy Twoja codzienna dieta jest wystarczająco bogata w magnez bądź witaminę B6? Odczuwasz zwiększony ból mięśni po aktywności fizycznej? A może często odczuwasz stres i zmęczenie? W takiej sytuacji warto pomyśleć o odpowiednim nawodnieniu i uzupełnieniu w diecie składników mineralnych oraz witamin mających wpływ na kondycję naszego organizmu. Oto krótki poradnik, który pomoże Ci zaktualizować wiedzę na temat zapotrzebowania na składniki mineralne oraz witaminy.

Żywiec Zdrój Minerals+ to nowość jakiej jeszcze nie było, łącząca naturalną wodę źródlaną z minerałami: magnezem, cynkiem oraz witaminami z grupy B – B3, B5 i B6. Napój nie zawiera kalorii, cukru, słodzików ani konserwantów i z powodzeniem może służyć jako uzupełnienie codziennego nawodnienia. 1 Litr Żywiec Zdrój Minerals+ zapewnia 75% dziennego zapotrzebowania* na wymienione składniki. Czy należysz do grupy, dla której odpowiednie nawodnienie oraz podaż minerałów i witamin zawartych w Minerals+ są kluczowe?

1. Aktywność fizyczna to Twoje drugie ja.

Nie jesteś typem zawodowca, ale lubisz się ruszać, pobiegać, pójść na siłownię lub zrobić trening na rowerze. Odczuwasz potem ból mięśni i zmęczenie. Podstawą w drodze do regeneracji organizmu po wysiłku jest oczywiście odpowiednie nawodnienie, ale również zadbanie o prawidłowy poziom magnezu i witamin z grupy B. Magnez odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie, odczuwalną zwłaszcza przez tych, którzy uprawiają sport.

  • Magnez wspiera odpowiednią pracę mięśni w trakcie i po treningu.
  • Witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu, co może przyspieszyć regenerację i zniwelować opóźnioną bolesność mięśni (zakwasy).

Badania potwierdzają, że prawidłowa podaż magnezu ma pozytywny wpływ na wydajność mięśni, w tym np. siłę chwytu, może prowadzić do poprawy wskaźników czynnościowych, czy szybkości chodu. Dlaczego musimy regularnie uzupełniać składniki takie jak magnez? Jest to elektrolit, który tracimy wraz z potem, dlatego w czasie intensywnego treningu zapotrzebowanie na niego wzrasta – mówi dietetyczka Justyna Marszałkowska-Jakubik, autorka bloga zdrowonajedzeni.pl.

Materiał promocyjny

2. Dużo pracujesz, często odczuwasz stres i zmęczenie

Praca od rana do wieczora, obowiązki domowe, ciągłe podenerwowanie i uczucie wyczerpania to znak, że potrzebna Ci solidna regeneracja. Jednym z jej elementów jest dbałość o prawidłowy poziom magnezu, cynku i witamin z grupy B. Dlaczego jest to tak ważne?

  • Witaminy z grupy B: B3, B5 i B6 oraz magnez wpływają na niwelowanie uczucia zmęczenia i znużenia.
  • Niedobór magnezu w diecie ma wpływ na funkcje psychologiczne (w tym na pogorszenie koncentracji), a cynku na zdolności poznawcze (np. proces uczenia się czy zapamiętywania).
  • Stres może sprzyjać szybszej utracie magnezu z organizmu.

Witaminy z grupy B mają ogromne znaczenie dla pracy całego układu nerwowego. Biorą udział np. w metabolizmie energetycznym, syntezie DNA, transporcie tlenu, wpływają również na pracę neuronów. Po prostu są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu i mięśni. Warto także pamiętać, że zbyt niskie spożycie magnezu ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Może przyczyniać się do występowania bólów głowy, migren, a nawet zaników pamięci – wylicza Justyna Marszałek-Jakubik.

3. Ja i moi bliscy chcemy żyć zdrowiej

Jeśli macie odpowiedni poziom motywacji oraz wodę z minerałami i witaminami pod ręką, to zadbanie o kondycję organizmu jest o wiele prostsze. Żywiec Zdrój Minerals+ może służyć jako uzupełnienie codziennej diety oraz źródło nawodnienia organizmu każdej dorosłej osoby (w tym osób starszych), która w sposób szczególny chce zadbać o poziom wartości magnezu, cynku i witamin z grupy B: B3, B5 i B6 w swojej diecie. Co zyskujemy dzięki regularnemu nawadnianiu przez połączenie wody z minerałami i witaminami?

  • Dbamy o odpowiedni poziom magnezu, który bierze udział w skurczach mięśni, w tym mięśnia sercowego, wspierając ich prawidłową pracę i funkcjonowanie układu nerwowego.
  • Z wiekiem wolniej się regenerujemy i łatwiej męczymy. Magnez i witaminy z grupy B wspierają regenerację, przyczyniając się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia.

1 litr Żywiec Zdrój Minerals+ zawiera 75% dziennego zapotrzebowania* na magnez, cynk i witaminy z grupy B: B3, B5, B6. Napój dostępny jest w sklepach spożywczych na terenie całej Polski.

Spot: Obejrzyj tutaj

Materiał promocyjny

*RWS – referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 Kj/2000 kcal). Butelka 1,2 L zawiera 4,8 porcji. Dla przeciętnej osoby dorosłej: 4 porcje (1L) pokrywają 75% dziennej RWS witamin B3, B5, B6 oraz magnezu i cynku. Nie należy przekraczać dziennej RWS. Indywidualne zapotrzebowanie na składniki odżywcze może się różnić w zależności od wieku, płci i stanu fizjologicznego. Ważna jest zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

O firmie

Żywiec Zdrój S.A. to lider rynku wody butelkowanej oraz największy producent napojów bezalkoholowych. Powstała w 1992 roku na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego firma, posiada dziś najbardziej rozpoznawalną markę wody niegazowanej w kraju. W ramach misji, zgodnie z którą Żywiec Zdrój zachęca ludzi by pili zdrowiej będąc po stronie natury, promuje odpowiednie nawodnienie i minimalizuje swój wpływ na środowisko. Spółka aktywnie działa na rzecz zasobów wodnych, podniesienia poziomu zbiórki i recyklingu opakowań w Polsce, redukcji śladu węglowego, a także wsparcia lokalnych społeczności nie tylko w dostępie do wody pitnej, ale również w promocji regionalnych zwyczajów, tradycji i kultury. W latach 2020-2022 roku firma Żywiec Zdrój zrealizowała bezprecedensowe zobowiązanie zbiórki i przekazania do recyklingu równowartości plastiku, jaką wprowadziła na rynek. Jednocześnie, działa na rzecz realnej zmiany w zakresie zarządzania opakowaniami po napojach poprzez wprowadzenie systemu depozytowego w Polsce.

Żywiec Zdrój jest częścią grupy spółek DANONE - producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia.

W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe.

Materiał promocyjny PR marki Żywiec Zdrój.