Najlepszy sposób na komary? Oto niezbędnik do wakacyjnej apteczki

Żel po ukąszeniach owadów, Olejek na komary i Mieszanka Spacerowa to wakacyjne bestsellery od Klaudyny Hebdy, zielarki i aromaterapeutki.

Działanie Żelu po ukąszeniach owadów opiera się na kompozycji silnie nawilżającego aloesu, który posiada właściwości przeciwświądowe, regenerującego i łagodzącego zaczerwienienia panthenolu, dającego poczucia chłodu olejku eterycznego z mięty pieprzowej, przeciw zapalnego olejku eterycznego z copaiby oraz olejku eterycznego z lawendy, która nie tylko dodaje wyjątkowego zapachu, ale również koi naszą skórę.

W wygodnym, samolotowo-plecakowym opakowaniu mieszczą się same dobroci: żel aloesowy, panthenol, a także aż 3 olejki eteryczne:

  • olejek z lawendy - nawilża, łagodzi podrażnienia, niweluje świąd i ból spowodowany ukąszeniem owadów;
  • olejek z mięty - ma świetne właściwości chłodzące, a dodatkowo regeneruje skórę, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwświądowo;
  • olejek copaiba - działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, przynosi ulgę w stanach podrażnienia lub infekcji skóry, nawilża oraz wygładza skórę.

Naturalny sposób na komary

Olejek na komary? Nie, to coś znacznie więcej. Ta autorska mieszanka olejków eterycznych Klaudyny Hebdy pozwoli Ci nie tylko zapomnieć o komarach, ale i poprawi nastrój. Zapach jest intensywny, mocno cytrusowy. Taki skład, że mucha nie siada. Znaczy komar. Przekonaj się, jak bardzo jest skuteczny i spędź wieczór bez niechcianych gości. Masz minutkę? Tyle wystarczy, żeby bezpiecznie użyć tej mieszanki. Dodaj kilka kropel do dyfuzora, przygotuj własny antykomarowy spray albo wymieszaj z olejem bazowym i posmaruj nim skórę.

Wypróbuj olejki na komary, połączone w oparciu o tradycyjne receptury z rejonów objętych malarią. Ty odpoczywaj, a olejki eteryczne zatroszczą się o Twój spokój (nie tylko od komarów):

  • trawa cytrynowa: jej intensywny zapach działa uspokajająco, najczęściej możesz ją spotkać jako dodatek do naturalnych antyperspirantów
  • cytronella: pomocna w leczeniu depresji, ze względu na swój orzeźwiający aromat jest popularna w przemyśle perfumeryjnym
  • eukaliptus: polecany do inhalacji, to jeden z najlepszych olejków na chore zatoki,
  • mięta pieprzowa: ma pewnie najbardziej znany zapach świata; świetna na bóle głowy czy mięśni, szybko postawi Cię na nog

Mieszanka spacerowa to pachnący spray do ubrań, który zabierzesz ze sobą na łąkę pełną kleszczy. Pozwoli wrócić z rodzinnego spaceru w towarzystwie tylko dobrego humoru. Wybierany przez przyrodników małych i dużych, wiecznych włóczykijów i poszukiwaczy przygód. Idealne połączenie wiedzy zielarskiej z nowoczesnymi badaniami naukowymi. Dołącz do grona miłośników Spacerowej, w której skuteczność uwierzyło już kilka tysięcy rodzin. Spryskaj Spacerową kołnierzyk czy nogawki i nie bój się wkroczyć w nieznane. Bo czasem najwspanialsza przygoda czeka w największych chaszczach.