WCIERKOWANIE STEP BY STEP. JAK STOSOWAĆ WCIERKĘ DO SKÓRY GŁOWY

Zastanawiasz się nad stosowaniem wcierki do skóry głowy, ale nie wiesz, jak zacząć? To prostsze niż myślisz, a efekty, które wkrótce zobaczysz, sprawią, że wcierkowanie stanie się elementem codziennej pielęgnacji włosów. Poznaj 4 zasady stosowania wcierek.

KROK 1

POZNAJ SKŁAD

O skuteczności wcierki decydują zawarte w niej składniki aktywne, które odżywiają skórę głowy, wzmacniają cebulki włosowe i pobudzają je do bardziej intensywnej pracy. W przypadku wcierki sprawdza się zasada:  im więcej, tym lepiej. Wybierz tę, w której znajdziesz solidną dawkę najbardziej lubianych przez skórę głowy substancji, takich jak: odżywcze ekstrakty roślinne, nawilżający kwas hialuronowy, prowitaminę B5, argininę oraz stymulujące peptydy, np Biotinoyl Tripeptide-1. Ten ostatni to prawdziwy hit w pielęgnacji włosów, bo poprawia mikrocyrkulację w obrębie mieszków włosowych, a także hamuje działanie enzymu odpowiedzialnego za nadmierne wypadania włosów. Dzięki temu włosy stają się mocniejsze, bardziej gęste, a także odzyskują połysk i objętość.

Tak bogaty skład mają wcierki Neboa: Naturalna wcierka do skóry głowy Strong Scalp oraz Naturalna wcierka do skóry głowy Trichological Care.

Materiał promocyjny

Wcierki oraz pozostałe kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów Neboa kupisz do końca lipca w sieci Rossmann w promocyjnych cenach.

KROK 2

WYBIERZ WŁAŚCIWĄ DLA CIEBIE WCIERKĘ

Wcierka to kosmetyk do zadań specjalnych, bo potrafi zaradzić problemom z włosami i skórą głowy. W przypadku nadmiernej utraty włosów, szczególnie gdy jest ona wynikiem stresu, zmian hormonalnych lub na skutek utraty kolagenu wokół cebulek włosowych z powodu częstych stylizacji czy zabiegów fryzjerskich jak np. rozjaśnianie, wybierz Naturalną wcierka do skóry głowy przeciw wypadaniu włosów z serii Trichological Care. Jej formuła zawiera unikalny kompleks Echinacea Scalp Balance®, który intensywnie nawilża, odżywia i wzmacnia osłabione cebulki, a biologicznie aktywne niskocząsteczkowe peptydy wspomagają wzrost włosów oraz ograniczają ich wypadanie.

Jeśli natomiast zależy Ci na wzmocnieniu włosów, ich zagęszczeniu lub przyspieszeniu wzrostu pasm, wówczas idealnie sprawdzi się Naturalna wcierka do skóry głowy na zagęszczenie i porost włosów z serii Strong Scalp, bo zawiera ona kompleks StimuScalp Balance®, bogaty w ekstrakt z chrzanu, argininę i kwas szikimowy, wspomagający aktywizację uśpionych cebulek i pobudzający wzrost włosów.

Materiał promocyjny

KROK 3

STOSUJ REGULARNIE

Nawet najlepszy kosmetyk nie zadziała, jeśli nie będziesz stosować go regularnie. W przypadku wcierek systematyczność jest kluczowa, a cierpliwa aplikacja dzień po dniu przez minimum 21 dni  to jedyny sposób, aby osiągnąć widoczny efekt. Po upływie 3-4 tygodni warto zrobić tygodniową przerwę, aby po tym czasie kontynuować kurację. Po miesiącu zauważysz poprawę kondycji włosów oraz wysyp baby hair,  a przy dłuższym stosowaniu pasma będą rosły szybciej i odzyskają gęstość.

Materiał promocyjny

KROK 4

UŻYWAJ WŁAŚCIWIE

Równie ważny jak regularne stosowanie wcierki jest sposób jej aplikacji. Kosmetyk nakładaj na czystą skórę głowy. Możesz to zrobić zaraz po umyciu włosów. Wówczas ważne jest, aby wcześniej dokładnie odcisnąć pasma, tak aby wcierka nie spłynęła z wodą. Wcierka zadziała także wtedy, gdy nałożysz ją na suche włosy, np. na noc. W obydwu przypadkach kosmetyk musi zostać wmasowany w skórę głowy. Masaż bowiem pobudza krążenie, otwiera pory skórne i sprawia, że składniki aktywne wnikają w naskórek, a dalej do mieszków włosowych.

Materiał promocyjny

NEBOA to polska marka naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i ciała. Jej produkty są tworzone zgodnie z filozofią Respect the Nature, która towarzyszy marce na wszystkich obszarach istnienia: od opracowania wegańskich i naturalnych receptur, poprzez opakowania stworzone w duchu less waste, na realnych działaniach na rzecz oczyszczania mórz i oceanów kończąc. Wszystkie kosmetyki Neboa posiadają certyfikat PETA Cruelty Free and Vegan. Jako oficjalny partner Fundacji MARE, a także fundator specjalistycznego kosza PortBin, który oczyszcza Bałtyk z plastiku, Neboa dba o przyszłość polskiego morza i nieustannie poszukuje nowych możliwości ochrony jego cennych zasobów. Portfolio produktowe marki obejmuje 21 kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów oraz do oczyszczania skóry głowy, a także 6 żeli pod prysznic.

Materiał promocyjny PR marki NEBOA.