Festiwal na zamku - Maciej Musiałowski oddaje przestrzeń artystom

Już pod koniec sierpnia zamek w Domanicach, którego właścicielem jest Maciej Musiałowski, stanie się artystyczną przestrzenią dialogu, inspiracji i oryginalności połączonych ideą Festiwalu Sztuk Zjednoczonych. Przez 3 dni festiwalu goście będą mieli okazję zanurzyć się w bajkową atmosferę zamkowych wnętrz i ogrodów wypełnionych muzyką, malarstwem, teatrem, tańcem, rzeźbą czy światem filmu.

Organizowany przez Fundację Rodziny Musiałowskich festiwal jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem, skupiającym twórców różnych dziedzin. To miejsce nie tylko dla profesjonalistów, ale wszystkich tych, którzy pasjonują się sztuką lub czują, że jest ona sposobem na wyrażanie siebie. Uczestnictwo w festiwalu to szansa na obcowanie ze sztuką, wzajemną inspirację i współtworzenie artystycznej wspólnoty, gdzie autentyczny dialog między twórcami i widzem jest zaproszeniem do przejścia z roli obserwatora do roli artysty. Jak mówi Maciej Musiałowski, "Festiwalowi, który tworzę przyświeca idea wskakiwania w świat sztuki na przysłowiową główkę. Poprzez tę niecodzienną formułę festiwalu chciałbym dać ludziom, którzy kochają sztukę i chcą tworzyć, mimo, że na przykład na co dzień zajmują się całkowicie czymś innymi, szansę i przestrzeń do wyrażania siebie, do tworzenia". 

Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł wziąć udział w koncertach, spektaklach teatralnych, seansach kinowych, warsztatach rzeźbiarskich oraz medytacyjnych. Obecność potwierdziło już wiele wybitnych aktorów, producentów, reżyserów, a także muzyków, z którymi będzie można spotkać się nie tylko podczas dedykowanych paneli, czy koncertów, ale również w festiwalowej kawiarni. Jak mówią organizatorzy, "chcemy, aby widownia mieszała się z artystami i tworzyła jeden, pulsujący organizm".  

Jednym z kluczowych elementów, składających się na niepowtarzalność konceptu, jakim jest Festiwal Sztuk Zjednoczonych, jest jego lokalizacja. Festiwal odbędzie się w scenerii średniowiecznego zamku w Domanicach na Dolnym Śląsku i otaczającego go parku, gdzie powstanie miasteczko festiwalowe, stanie scena, a także pole namiotowe dla festiwalowiczów. 

Zakup zamku to także inwestycja Macieja Musiałowskiego. Artysta traktuje ją jednak nie jako projekt nieruchomościowy, ale ukłon w stronę świata sztuki, udostępniając przestrzeń twórczą i wystawienniczą artystom z całego świata, którzy będą mogli tu tworzyć, wzajemnie się inspirować, czy korzystać z szansy na artystyczny debiut. Maciej dodaje: "Uważam, że zamki i pałace potrzebują artystów, jak rośliny deszczu i potrzebują być wypełnione sztuką, bo same w sobie są sztuką architektoniczną, są świadkiem historii  i ewolucji kultury. Zamek w Domanicach ma w sobie ślady historii średniowiecza, renesansu, baroku czy klasycyzmu. Myślę, że właśnie symbolem sztuki jest ten zamek na skale nad rzeką, który wzywał mnie całe życie i który mnie w końcu znalazł".

Na Festiwalu wystąpią między innymi: Kayah, Szczyl, Magda Umer, Igor Herbut, Ofelia, Julia Wieniawa, Maciej Musiałowski, Michał Szpak, Justyna Szafran, Wojtek Mazolewski, Piotr Zioła i wielu wielu innych. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 25.08 i potrwa do niedzieli, 27.08. Po więcej informacji na temat Festiwalu Sztuk Zjednoczonych zapraszamy na stronę https://festiwalsztukzjednoczonych.pl/ oraz GoingApp, gdzie odbywa się sprzedaż biletów: https://goingapp.pl/wydarzenie/festiwal-sztuk-zjednoczonych/sierpien-2023  

Materiał Promocyjny PR FESTIWALU SZTUK ZJEDNOCZONYCH