MASSIMO DUTTI LIMITED EDITION FW2023

Massimo Dutti prezentuje nowe kolekcje Limited Edition Men & Women, którym towarzyszą dwa modowe edytoriale autorstwa Colina Dodgsona, jednego z najbardziej cenionych artystów ostatnich czasów. Kolekcję Women przedstawiają Rebecca Longendyke, Cyrielle Lalande, Ji Shuyan, i Ylang Messenguiral, podczas gdy w kolekcji Men występują Jonas Glóer, Adamu Bulus, oraz Anden Scudder. Wysokiej klasy obsada pojawia się na ekskluzywnych zdjęciach w wyjątkowej lokalizacji, która po raz pierwszy otworzyła swoje drzwi dla świata mody: Willi Cavrois.

Willa Cavrois to architektoniczny manifest powstały na zamówienie francuskiego przedsiębiorcy przemysłu tekstylnego, Paula Cavrois. To arcydzieło architektury modernistycznej autorstwa Roberta Malleta-Stevensa, jednej z najistotniejszych postaci tego nurtu. Dzięki społecznej mobilizacji, w 1990 roku Willa uzyskała status zabytku, a w 2001 roku stała się własnością państwa. Projekt renowacji, rozpoczęty w 2003 roku przez DRAC w Nord-Pas-de-Calais i wznowiony w 2008 roku przez Centrum Zabytków Narodowych, dobiegł końca w czerwcu 2015 roku.

Ta emblematyczna sceneria posłużyła Massimo Dutti do stworzenia sesji zdjęciowej przedstawiającej mężczyznę i kobietę reprezentujących unikalną wizję awangardy za pomocą dwóch kolekcji w eklektycznym i klimatycznym stylu, o nienagannych krojach i wyraźnie intelektualnym charakterze.

Kolekcja Women Limited Edition to spełnienie marzeń kobiety współczesnej, która ma indywidualne, kreatywne spojrzenie na modę, balansujące między emocjami a praktycznością. Odpowiadając na panujące trendy, kolekcja zawiera niezbędne ubrania na najbliższy sezon. Absolutnym must-have’em będzie skóra, która pojawi się w codziennych stylizacjach w różnorodnych formach, takich jak trencze, płaszcze czy sukienki. Garnitury również przybiorą nowy kształt, dzięki taliowanym marynarkom i spodniom z rozszerzanymi nogawkami. Spódnice stają się dłuższe, a dzianina utrzymuje się na pozycji lidera jesiennej garderoby pod postacią kamizelek - nowej wersji klasycznego modelu, która coraz bardziej zyskuje na popularności. To wszystko utrzymane jest w palecie kolorów skłaniającej się ku neutralnym odcieniom, które stanowią swoistą deklarację stylu.

Nawiązując do dychotomii pomiędzy intelektualizmem a hedonizmem, kolekcja Limited Edition Men jest serią stylizacji będących synonimem współczesności. Massimo Dutti na nowo odkrywa bezpośredni, miejski styl, tym razem czerpiąc inspirację z najbardziej rozwiniętej nowoczesności, tworząc odzież o intelektualnym charakterze ze szczyptą estetyki boho.

Szeroki wybór materiałów i wzorów charakteryzuje nowe wersje garniturów. Oprócz marynarek pojawiają się inne elementy odzieży wierzchniej, takie jak kurtki typu bomber, trencze, kurtki skórzane i płaszcze balansujące między przeszłością a przyszłością. Jeżeli istnieje prawdziwie ponadczasowa paleta barw, są to odcienie neutralne. Czerń, granat, akcenty szarości, tony beżu… kolory, które co sezon pokazują, że nigdy nie wyjdą z mody. Podróż przez barwy dobiega końca w formie stylizacji colour-block

  • Występują Rebecca Leigh Longendyke, Ji Shuyan, Cyrielle Lalande, Ylang Messenguiral, Jonas Glöer, Adamu Bulus & Ander Scudder
  • Dyrektor Kretywny Ben Kelway
  • Fotograf Colin Dogson
  • Redaktorka Mody Elodie David Touboul
  • Reżyser Filmu Martin Salvador
  • Dyrektor Castingu Julia Lange
  • Makijaż Petros Petrohilos
  • Włosy Kalle Eklund
  • Produkcja Mamma Tea

Materiał Promocyjny Public Relations Massimo Dutti