Glutek lniany na włosy. Domowy sposób na wygładzenie i regenerację zniszczonych końców

Domowe kosmetyki są świetnym sposobem na pielęgnację włosów. Za pomocą produktów, które mamy w kuchni, można skutecznie odżywić i zregenerować nawet suche i zniszczone włosy. Jednym z takich sposobów jest glutek lniany nakładany na włosy. Jak go stosować, by przyniósł pożądane efekty?

Glutek z siemienia lnianego to nic innego, jak odpowiednio przygotowane ziarenka lnu. Po zagotowaniu ich z wodą, wydzielają śluz, który działa na włosy nawilżająco i kojąco. Stosowany według równowagi PEH, glutek z siemienia lnianego doskonale nawilża włosy, więc idealnie sprawdzi się w pielęgnacji włosów suchych, szorstkich czy matowych. Siemię lniane nawilża pasma, odżywia i przywraca im zdrowy wygląd. 

Glutek lniany na włosy - przygotowanie krok po kroku

Przygotowanie żelu z siemienia lnianego jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy umieścić w sitku lub zaparzaczu łyżkę ziaren siemienia lnianego i umieścić w garnku z niedużą ilością wody (około 100 ml). Gotuj całość na małym ogniu przez ok. 15 minut, aż woda zgęstnieje. Od razu po ostudzeniu glutek lniany będzie gotowy do użycia.

Glutek lniany na włosy - jak go stosować, by zregenerować suche i zniszczone końce?

Aby glutek lniany skutecznie zadział na zniszczone włosy, musimy pamiętać, by stosować go w duecie z emolientami (np. naturalnymi olejami roślinnymi, naturalnymi masłami roślinnymi, parafiną, wazeliną). Żel z siemienia lnianego to humekant. Jeśli zatem użyjemy go samodzielnie na zniszczonych, wysokoporowatych włosach, włosy mogą się puszyć lub jeszcze bardziej przesuszyć. Właśnie dlatego najbezpieczniej łączyć glutka lnianego z produktami zawierającymi emolienty: podczas olejowania włosów, z emolientową maską czy silikonowym serum. Takie połączenie zatrzyma we włosach nawilżenie i pokryje je filmem, który ochroni, wygładzi i nabłyszczy pasma.