Twoje włosy się łamią? Oto 5 nawyków, które powinnaś zmienić

Łamliwe włosy to jeden z najczęstyszych problemów, z którymi borykają się kobiety. Zastanawiasz się, co może być tego przyczyną? Często efektem słabej kondycji włosów jest nieprawidłowa pielęgnacja oraz dieta. Jeśli marzysz o mocnych i zdrowych włosach zmień swoje nawyki.

Po pierwsze: Często wiążesz włosy w kucyk

Niestety to jak upinasz włosy ma duży wpływ na ich kondycję. Zrezygnuj ze związywania mocno włosów, w dodatku ciasną gumką. To powoduje, że włosy są kruche i zaczynają się łamać, a cebulki włosowe są wtedy osłabiane. Zamiast wysokiego kucyka postaw na modny w tym sezonie luźny warkocz. Postaraj się ograniczyć do minimum ciasnego upinania włosów. Jeśli jednak nie chcesz zrezygnować z wiązania włosów w kucyk to wybieraj gumki frote lub obszyte welurowym materiałem. Zapomnij o gumkach recepturkach lub tych z metalowymi ozdobami.

Po drugie: Śpisz z rozpuszczonymi włosami

Kiedy śpisz, przewracasz się z boku na bok, wiercisz, a twoje włosy ocierają się o poduszkę lub kołdrę. To oczywiście normalne, ale włosom to nie służy, ponieważ prowadzi to do ich uszkodzenia. Dodatkowo dłuższe włosy podczas spania są narażone na wyrywanie. Nie bez powodu jest powiedzenie "budzę się z sianem na głowie". Aby tego uniknąć to najlepiej związać włosy w luźny warkocz lub koczek na noc.

Po trzecie: Trzesz włosy ręcznikiem po myciu

Włosy mokre są zdecydowanie bardziej narażone na uszkodzenia niż włosy suche. Dlatego nie trzyj mokrych włosów ręcznikiem. Nałóż delikatnie ręcznik na włosy i pozwól mu wchłonąć nadmiar wody. Postaraj się również wybierać ręczniki z mikrofibry, które szybko chłoną wodę. Pamiętaj, że czesanie mokrych włosów bez odżywki również może je połamać.

Po czwarte: Zbyt często rozjaśniasz lub farbujesz włosy

Farbowanie włosów nie tylko może powodować ich łamanie, ale również rozdwajanie końcówek, wypadanie oraz przesuszenie. Natomiast przy rozjaśnianiu włosów warto skorzystać z usług profesjonalisty, aby nie doprowadzić do ekstremalnej łamliwości włosów. Wszystkie zabiegi koloryzacji włosów osłabiają jego strukturę, dlatego farbuj włosy jak najrzadziej.

Po piąte: Często prostujesz i suszysz włosy

Włosy nie lubią ciepłego powietrza. Im częściej sięgasz po prostownicę, lokówkę lub suszarkę, tym bardziej narażasz swoje włosy na łamanie się. Pamiętaj, że włos spala się w temperaturze powyżej 176 stopni Celsjusza. Staraj się, aby twoje włosy schły naturalnie lub susz je zimnym powietrzem. Z kolei przed prostowaniem włosów, nie zapominaj o nałożeniu serum, które zabezpieczy je przed ciepłym powietrzem.

Pamiętaj, że włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i odżywienia, aby były mocne i zdrowe. Nie zapominaj również o diecie, która również ma wpływ na łamliwość i wypadanie włosów. Zrezygnuj ze spożywania dużej ilości cukru i tłuszczów, dostarczaj organizmowi dużo witamin i cennych minerałów.