Jak przyspieszyć porost włosów i ograniczyć ich łamanie? Cenne porady pielęgnacyjne

Chcesz mieć piękne, długie włosy, ale twoje wolno rosną, a do tego jeszcze łamią się? Są na to sposoby. Dzięki naszym sprawdzonym trikom sprawisz, że twoje włosy będą szybciej rosły, a do tego również będą zdrowsze i mocniejsze.

Piękne, długie, gęste i zdrowo wyglądające włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety natura nie jest łaskawa dla wszystkich. Jak zatem przyspieszyć porost zniszczonych włosów i przy okazji wzmocnić je? Jest na kilka prostych, tanich i domowych sposobów. Poznasz je w naszym tekście. Jeśli zastosujesz się do nich, twoje włosy będą zdrowsze i zaczną szybciej rosnąć. 

Jak przyspieszyć porost włosów - masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy to sprawdzony sposób na przyspieszenie porostu włosów. Jeżeli chcesz szybko zwiększyć długość swoich pasm i generalnie wzmocnić je, to musisz zadbać nie tylko o nie same, ale przede wszystkim o skórę głowy. Dlaczego? Dlatego, że to właśnie w niej znajdują się cebulki włosów, które odpowiadają za pojawianie się nowych pasm i wzrost tych już istniejących. Aby zatem pobudzić je do działania, regularnie stosuj masaż skóry głowy.

W jaki sposób i jak często wykonywać taki masaż skóry głowy, aby przyspieszyć porost włosów? Podstawą jest tutaj regularność i systematyczność. W ten sposób poprawisz krążenie w skórze głowy. Najlepiej taki masaż wykonywać przed każdym myciem kosmyków. Warto przy tym wiedzieć, że częsty dotyk pobudza wydzielanie sebum, co w konsekwencji sprawia, że włosy stają się tłuste. Taki masaż na porost pasm można wykonywać dłońmi, a także specjalnie kupionym w tym celu masażerem.

Jak przyspieszyć porost włosów - odpowiednia dieta

Nawet najdroższe kosmetyki pielęgnacyjne nie zdziałają cudów, jeżeli swoim włosom nie będziesz dostarczać odpowiednich składników od wewnątrz. Dlatego, jeśli chcesz przyspieszyć porost swoich pukli, włącz do diety takie produkty jak m.in:

  • ryby,
  • jaja,
  • płatki owsiane,
  • siemię lniane,
  • zielone warzywa.

Zawierają one cenne substancje odżywcze i witaminy, które bardzo dobrze działają na nasze włosy. Nie możesz również zapominać o regularnym nawadnianiu organizmu. Pij minimum dwa litry dziennie: małymi łyczkami przez całą dobę.

Jak przyspieszyć porost włosów - odpowiednie szczotkowanie

Chcesz przyspieszyć porost swoich włosów? Zatem częściej je szczotkuj! Najlepiej rób to minimum dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Podczas szczotkowania przejeżdżaj szczotką również po skórze głowy. W ten prosty sposób wykonasz jej masaż, co pobudzi krążenie krwi i cebulki włosowe. Najlepiej kup specjalną szczotkę antystatyczną lub taką, która wykonana jest z naturalnych materiałów. Pamiętaj jednak o bardzo ważnej zasadzie. Nie szczotkuj mokrych włosów, ponieważ są wtedy dużo bardziej podatne na łamanie się. 

Jak przyspieszyć porost włosów - wcierki

Kolejnym sprawdzonym sposobem na przyspieszenie porostu i wzmocnienie zniszczonych włosów są wcierki. Jaka sama nazwa wskazuje produkty te wciera się w skórę głowy, wykonując przy tym również masaż, dzięki czemu jest ona odżywiona, a włosy stają się zdrowsze, mocniejsze i szybciej rosną. Wcierki mogą także regulować produkcję sebum oraz hamować wypadanie pasm. Przy stosowaniu takiej kuracji ważna jest jednak systematyczność.

Jak przyspieszyć porost włosów - inne naturalne sposoby

Porost włosów przyspieszą również inne, sprawdzone, domowe sposoby, które są naprawdę proste i tanie. Oto niektóre z nich (jeśli klikniesz w wybraną metodę, znajdziesz dokładny przepis, jak ją stosować):

Łamanie się włosów - skąd się bierze? [główne przyczyny]

Po czym poznać, że masz łamiące się włosy? Nie myl ich z rozdwajającymi się końcówkami, bo to co innego. Włosy łamać się mogą bowiem na całej długości, co świadczy o uszkodzeniach w ich strukturze. Takie kosmyki mają na sobie małe, białe kropki, które oznaczają, że pasma są w tych miejscach pęknięte lub złamane.

Co może powodować, że włosy się łamią? Szkodliwe czynniki zewnętrzne - tego unikaj:

  • nadmierne wycieranie ręcznikiem włosów po myciu,
  • niewłaściwe szczotkowanie i czesanie włosów, powodujące np. mechaniczne uszkodzenia przez zbyt ciasne gumki czy spinki, 
  • urządzenia do stylizacji włosów, wytwarzające wysoką temperaturę np. suszarka, lokówka oraz prostownica,
  • farbowanie włosów.