3 sposoby na wykorzystanie zielonej herbaty w pielęgnacji włosów i twarzy. To m.in. świetne maseczki

Zielona herbata doskonale sprawdzi się w czasie pielęgnacji twarzy i włosów. Jak możesz ją wykorzystać? Oto trzy pomysły.

Takie domowe kosmetyki, gdy są regularnie stosowane, potrafią zdziałać cuda. Dowiedz się, jak skorzystać z cennych właściwości zielonej herbaty. Produkt ten możesz wykorzystać m.in. w czasie pielęgnacji włosów. 

1. Maseczka z zielonej herbaty na włosy

Jednym z najpowszechniejszych zastosowań zielonej herbaty są maseczki na skórę głowy. Oto jeden z najprostszych przepisów. Wymieszaj z jajkiem dwie łyżki zielonej herbaty, a następnie nałóż mieszankę na skórę głowy. Pozostaw ją na mniej więcej pół godziny. Po tym czasie dokładnie spłucz letnią wodą. 

Kolejna opcja to płukanka z zielonej herbaty. Będą ci potrzebne cztery łyżki stołowe liści zielonej herbaty oraz dwie szklanki wrzątku. Gdy napar już wystygnie, spłucz nim włosy po myciu.

2. Chłodzący tonik z zielonej herbaty

Z zielonej herbaty przygotujesz także chłodzący tonik. Składniki, których potrzebujesz, to:

  • 1/4 szklanki zielonej herbaty (ma być schłodzona);
  • łyżka soku z aloesu;
  • 2 łyżki soku z ogórka.

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, a następnie wlej do butelki. Kosmetyk najlepiej sprawdzi się, gdy będzie przechowywany w lodówce. 

3. Maseczka na twarz z zielonej herbaty 

A może skusi cię domowa maseczka na twarz? To doskonały sposób na wyrównanie kolorytu skóry i nawilżenie. Oprócz jednej torebki zielonej herbaty będą ci potrzebne także: jedna łyżeczka jogurtu naturalnego i jedna łyżeczka soku z cytryny. Zawartość torebki herbaty wsyp do naczynia i wymieszaj z pozostałymi składnikami. Maseczkę nałóż na twarz na mniej więcej 20 minut. Po upływie tego czasu spłucz ją letnią wodą. 

Czy wiesz, że zielona herbata może przynieść ulgę zmęczonym oczom i zredukować obrzęki, które powstają w tej okolicy? Podobnie jednak jak w przypadku poprzednich maseczek, zabieg musisz wykonywać regularnie. Radzimy, by robić to dwa razy w tygodniu. Przygotuj dwie torebki herbaty i zanurz je w zimnej wodzie. Połóż je na oczy na mniej więcej 20 minut. 

Może cię także zainteresować: