Drożdże na włosy i skórę głowy: jakie dają efekty? To najlepszy domowy środek na wypadnie włosów

Maseczka z drożdży ma wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję włosów. Do jej wykonania potrzebujesz jedynie trzech składników.

Drożdże ze względu na swoje właściwości często są wykorzystywane przez przemysł kosmetyczny w produktach do włosów. Okazuje się, że możesz z nich skorzystać także w czasie domowej pielęgnacji. Dowiedz się, jak zrobić maseczkę z drożdży. 

Maseczka z drożdży - przepis

Drożdże są źródłem wielu składników odżywczych. To m.in. witaminy z grupy B oraz aminokwasy, które wzmacniają cebulki oraz zapobiegają przetłuszczaniu się skóry głowy. Jak zrobić maseczkę z drożdży, która doskonale wpłynie na włosy i skórę głowy? Okazuje się, że to bardzo proste. Będą ci potrzebne do tego jedynie trzy składniki. To:

  • 1/2 kostki drożdży piekarskich;
  • dwie łyżeczki żelu aloesowego;
  • dwie łyżeczki olejku rycynowego.

Co dalej? Oto krótka instrukcja krok po koku. Dokładnie wymieszaj ze sobą wszystkie składniki. Masz uzyskać jednolitą konsystencję. Następnie zwilż włosy wodą i nałóż na skórę głowy mieszankę. Aby uzyskać lepsze efekty, owiń głowę folią spożywczą. Zmyj maseczkę po mniej więcej 30 minutach letnią wodą. 

Maseczka z drożdży - działanie

Jakich efektów możesz spodziewać się stosują taką maseczkę? Ten domowy kosmetyk nie tylko przyspiesza porost włosów, ale także poprawia ich elastyczność. Oprócz tego oczyszcza skórę głowy oraz zapobiega wypadaniu i łamaniu się włosów. 

Jednak podobnie jak w przypadku innych domowych maseczek potrzebna jest regularność i systematyczność. Radzimy, by maseczkę z drożdży nakładać na skórę głowy dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć po kilku tygodniach stosowania. 

Może cię także zainteresować: