OMO, czyli mycie włosów inaczej. To metoda, która świetnie sprawdzi się przy suchych i zniszczonych włosach

Metoda OMO to ratunek dla włosów rozjaśnionych, puszących się, kręconych i skłonnych do łamania się. Pomoże dogłębnie nawilżyć i zregenerować zniszczone pasma. Na czym polega mycie włosów metodą OMO i dlaczego warto ją stosować?

Na czym polega mycie włosów metodą OMO?

Ta przewrotna metoda mycia włosów szybko zyskała na popularności wśród kobiet. OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka polega na tym, że oczyszczanie włosów zaczyna się od nałożenia odżywki, później szamponu, a na koniec znowu odżywki. Mycie włosów odżywką ochroni je przed nadmiernym łamaniem i przesuszaniem. Dzięki myciu włosów metodą OMO, nie będą się one puszyć oraz matowieć. Regularne stosowanie OMO zapewni twoim włosom odżywienie i regenerację. Jeśli farbujesz włosy, rozjaśniasz lub codziennie modelujesz, to wypróbuj tę metodę. Poniżej podpowiadamy, jak zrobić to prawidłowo krok po kroku.

Mycie włosów metodą OMO - krok po kroku

Krok 1. Odżywka przed myciem włosów

Mycie włosów rozpocznij od nałożenia odżywki na wilgotne włosy - przede wszystkim rozprowadź ją na długości i końcówkach. Najważniejsze, aby była to odżywka nawilżająca, regenerująca, bogata w odżywcze składniki, przeznaczona do włosów zniszczonych i suchych. Warto wybrać odżywkę, która ma w składzie substancje nawilżające, na przykład: aloes, pantenol, glicerynę oraz nie zawiera silikonów. Dzięki nałożeniu odżywki przed myciem włosów zabezpieczysz je przed wysuszającym działaniem szamponów. Odżywki nie spłukujesz.

Krok 2. Mycie włosów

Kolejnym krokiem jest nałożenie szamponu na skórę głowy. Przede wszystkim nałóż szampon u nasady, gdyż włosy na długości nie potrzebują aż tak intensywnego oczyszczenia. Masuj skórę głowy, aby dokładnie ją oczyścić. Najlepiej wybierz szampon, który w składzie nie zawiera sztucznych składników (unikaj SLS I SLES, które wypłukują keratynę i włosy wtedy tracą nawilżenie). Następnie dokładnie spłucz oba produkty z włosów.

Krok 3. Odżywienie włosów

Ostatnim etapem w metodzie OMO jest nałożenie odżywki lub maski regenerującej na wilgotne włosy. Jej zadaniem jest głębokie odżywienie, dlatego wybieraj kosmetyki o bogatym składzie i silnym działaniu odbudowującym, najlepiej z dużą ilością emolientów (czyli substancji natłuszczających  takich jak oleje lub emulgatory). Pozostaw ją na minimum 5 minut, następnie spłucz na przemian ciepłą i chłodną wodą - w ten sposób domkniesz łuski włosów.

Pamiętaj! Jeśli zawijasz umyte włosy w ręcznik, to ściągnij go po około 2 minutach. Ciepło, które tworzy się pod ręcznikiem otwiera łuski włosów (twoje włosy będą wtedy bardziej podatne na uszkodzenia), z kolei skóra głowy zacznie się pocić i umyte włosy szybciej stracą świeżość.

Metodę OMO możesz stosować przy każdym myciu włosów.

Efekty mycia włosów metodą OMO

Włosy rozjaśniane nie będą się przesuszać, a farbowane będą pełne plasku. Łuski włosów nie będą zniszczone. Natomiast twoje włosy będą zdrowsze i lśniące. Stosowanie metody OMO systematycznie, zapewni twoim włosom głębokie nawilżenie i regenerację. Dodatkowo ochronisz je przed działaniem silnych czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, suszenie, czy nawet codzienne czesanie. Metoda OMO ułatwi również rozczesywanie włosów.

Jest to sposób mycia zalecany również do włosów kręconych i falowanych. OMO podkreśli skręt fal, niwelując puszenie się i przesuszenie.