Piękne i zadbane włosy to jedna z naszych najlepszych wizytówek. Niestety, zdecydowana większość kobiet uważa, że ich pasma są zniszczone. Coraz częściej panie sięgają więc po różne domowe preparaty. Jednym z nich jest właśnie woda brzozowa, czyli kosmetyk stworzony na bazie naturalnego soku z brzozy. Jak z niego korzystać? Jakie ma właściwości? Kto nie powinien decydować się na taką terapię? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.
Woda brzozowa to jeden z najlepszych tanich i naturalnych sposobów na piękne włosy. Nie tylko poprawia wygląd, ale także doskonale wpływa na ich kondycję. Poza tym może przyczynić się do zmniejszenia łupieżu. Warunek to oczywiście regularne stosowanie i cierpliwość. Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po kilku tygodniach takiej kuracji.
Warto jednak wspomnieć, że ten preparat nie jest dla wszystkich. Oprócz naturalnego soku z brzozy zawiera także alkohol. Dlatego osoby, których skóra ma tendencje do przesuszenia, muszą zachować ostrożność. Powód? Zawarty w produkcie alkohol może przesuszać skórę.
Obecnie specyfik ten możecie kupić w wielu drogeriach, aptekach i sklepach ekologicznych. Za jedną butelkę (300 ml) zapłacicie od kilku do kilkunastu złotych. Jeśli chcecie, możecie przygotować go samodzielnie w domu. W dalszej części artykułu zdradzimy prostą recepturę, z której warto skorzystać.
Woda brzozowa zawiera wiele cennych składników. To m.in. potas, żelazo, wapń, magnez, fosfor oraz witaminy z grupy B. Dzięki nim ten naturalny kosmetyk ma świetny wpływ na kondycję i wygląd włosów. Jakich efektów możesz spodziewać się, regularnie stosując wodę brzozową? To przede wszystkim:
Jednym z najpowszechniejszych sposobów są wcierki. Na czym polega ta metoda? Wodą brzozową natrzyj skórę głowy, a następnie zawiń w folię lub czepek. Pamiętaj o tym, by w czasie aplikacji produktu masować skórę głowy.
Wcierkę zostaw na całą noc. Podobnie jak w przypadku innych kuracji tego typu, zabieg należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu przez przynajmniej miesiąc. Pamiętaj jednak, że jeśli po zastosowaniu wody brzozowej pojawiają się objawy przesuszenia skóry głowy, należy odstawić preparat.
Inny pomysł to zastosowanie wody brzozowej w formie odżywki. Należy ją zaaplikować na świeżo umytą skórę głowy, wykonać kilkuminutowy masaż skóry głowy i spłukać letnią wodą.
Jeśli chcesz przygotować ten specyfik samodzielnie w domu, będziesz potrzebowała 100 g suszonych liści brzozy oraz 100 ml alkoholu (musi on mieć minimum 60 procent). Zalej liście alkoholem, a następnie mieszankę przelej do ciemnej butelki. Odstaw ją w chłodne miejsce na dziesięć dni.
Może cię także zainteresować: