Maseczka z żelatyny na włosy. Będą ci potrzebne tylko trzy składniki

Żelatyna to białko zwierzęce produkowane z kolagenu. Ze względu na swoje liczne właściwości znalazła zastosowanie m.in. w kosmetyce jako świetna maseczka na włosy. Dowiedz się, jak zrobić ją w domu.

Jak powszechnie wiadomo, wiele cennych dla naszej urody produktów znajdziemy w kuchni. Oprócz siemienia lnianego czy oliwy z oliwek jest to na przykład żelatyna. Jednym z najciekawszych sposobów na jej wykorzystanie są maseczki na włosy. Jak je przygotować i jakich możesz spodziewać się efektów? Podpowiadamy. 

Maseczka z żelatyny na włosy - przepis

Maseczka z żelatyny na włosy znana jest bardziej jako zabieg laminowania włosów. Polega on na pokrywaniu włosów laminatem dla uzyskania odporności (np. na uszkodzenia mechaniczne). Taką metodę pielęgnacyjną możesz wypróbować w domu. Oto prosty przepis krok po kroku:

  1. 1/4 szklanki wody zagotuj, a następnie rozpuść w niej jedną łyżeczkę żelatyny;
  2. odstaw do ostygnięcia;
  3. pamiętaj, że żelatyna powinna zgęstnieć do konsystencji żelu;
  4. umyj włosy i lekko je osusz;
  5. dodaj do żelatyny dwie łyżki ulubionej odżywki do włosów;
  6. rozprowadź mieszankę na włosach;
  7. na sam koniec owiń włosy folią i ręcznikiem;
  8. odczekaj około 45 minut, a na koniec dokładnie spłucz mieszankę. 

Jak często należy wykonywać zabieg? Aby osiągnąć zadowalające efekty, radzimy by maseczkę z żelatyny nakładać na włosy raz na 2-3 tygodnie.  

Żelatyna w kosmetyce

Żelatyna od lat znajduje zastosowanie w kosmetyce. Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, że chroni ona skórę przez potencjalnie drażniącym działaniem niektórych składników. Poza tym rzadko kiedy wywołuje reakcje alergiczne. Żelatynę znajdziecie m.in. w żelach do mycia, antyperspirantach, balsamach, a także szamponach i odżywkach do włosów. 

Może cię także zainteresować: