Prosty domowy zabieg, o którym często zapominamy. To błąd! Doskonale wpływa na wygląd i kondycję włosów

Czy wiesz, że bardzo ważnym elementem pielęgnacji twoich włosów są peelingi? Takie zabiegi, gdy są wykonywane regularnie, pobudzają cebulki włosów, a skóra głowy dzięki nim staje się odżywiona i dotleniona.

O ile peelingi twarzy i ciała nikogo już raczej nie dziwią, usuwanie martwego naskórka ze skóry głowy nie jest tak popularnym zabiegiem. Warto jednak to zmienić. Regularnie wykonywane peelingi skóry głowy doskonale wpłyną na kondycję włosów i skóry głowy.

Peeling skóry głowy - efekty

Obecnie na rynku znajdziecie wiele peelingów, które są dedykowane dla skóry głowy. Co daje taki zabieg? Wśród jego najważniejszych efektów wymienia się zazwyczaj:

  • zmniejszenie skłonności włosów do przetłuszczania;
  • zniwelowanie łupieżu;
  • zmniejszenie swędzenia skóry głowy;
  • pobudzenie cebulek włosów;
  • oczyszczenie i regeneracja skóry głowy.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Podobnie jak w przypadku peelingów twarzy i ciała nie możemy przesadzić i wykonywać zabiegu zbyt często. Z drugiej strony zbyt rzadkie oczyszczanie skóry głowy możesz skutkować brakiem oczekiwanych efektów. Producenci peelingów do skóry głowy zazwyczaj radzą, by wykonywać je 1-2 razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat szukajcie zawsze na opakowaniach produktów.

Jak wykonać zabieg? To banalnie proste. Zwykle należy nanieść produkt na mokrą skórę głowy i okrężnymi ruchami wykonać delikatny masaż (zwykle trwa on 2-3 minuty). Następny krok to spłukanie drobinek peelingujących wodą oraz umycie włosów i skóry głowy. 

Może cię także zainteresować: