Domowe płukanki do włosów. Trzy łatwe przepisy, które wzbogacą pielęgnację twoich pasm

Płukanki do włosów to bardzo popularny domowy zabieg. Zdaniem wielu osób jest to doskonałe uzupełnienie pielęgnacji naszych pasm. Oto kilka sprawdzonych receptur.

Jednym z atutów płukanek jest to, że działają one bezpośrednio na skórę głowy. Z tego powodu mogą okazać się pomocne w przypadku takich problemów, jak na przykład wypadanie włosów. Jak podpowiada nazwa, służą one do opłukania pasm po umyciu i nałożeniu odżywki. 

Płukanka z zielonej herbaty

Zielona herbata cieszy się sporą popularnością w domowej kosmetyce ze względu na swoje oczyszczające właściwości. Mało jednak kto wie, że to także doskonały środek na wypadające włosy. Dodatkowo, nawilża je i wzmacnia. Do przygotowania takiej płukanki będą ci potrzebne dwie łyżki zielonej herbaty oraz dwie szklanki wody. Po ugotowaniu ostudź herbatę, aby cię nie poparzyła w trakcie spłukiwania włosów. 

Płukanka do włosów blond

Płukanka z rumianku jest dedykowana dla posiadaczek blond włosów. Dzięki niej nie tylko oczyścisz skórę głowy, ale także wzmocnisz kolor pasm. Jak ją przygotować? Zaparz rumianek, a następnie odstaw go do ostudzenia. 

Płukanka do ciemnych włosów

Z kolei w przypadku ciemnych włosów doskonale sprawdzi się płukanka z ziaren kawy. Ten prosty zabieg, gdy jest wykonywany regularnie, nie tylko gwarantuje pielęgnację ciemnego koloru, ale także przyspiesza wzrost pasm oraz hamuje ich wypadanie. Jest to jednak receptura nieco inna niż poprzednie. O czym musisz wiedzieć? Oto krótka instrukcja krok po kroku.

  • Przelej kawę przez papierowy filtr;
  • dodaj do niej jeden litr ciepłej wody;
  • po umyciu włosów nanieś na nie mieszankę;
  • na koniec spłucz włosy letnią wodą. 

Może cię także zainteresować: