Miodowanie włosów. To idealny sposób na ich głębokie odżywienie

Miodowanie włosów sprawi, że twoje pasma będą nie tylko zregenerowane, odżywione, ale również nawilżone. To bardzo prosty, tani i domowy sposób na piękne pukle. Jak stosować miodowanie na włosy? Odpowiadamy.

Miód od wieków słynie ze swoich drogocennych właściwości. Dlatego też stosowany jest przez ludzi na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim do wewnątrz np. na wzmocnienie odporności bądź też jako pomoc organizmowi w walce z przeziębieniem. Stosowany jest również na zewnątrz, głównie w kosmetyce m. in. do nawilżających i łagodzących maseczek do twarzy czy do ust.

Zobacz wideo Miód jest lepszy od cukru przetworzonego?

Ten słodki produkt spożywczy od lat znajduje zastosowanie również w pielęgnacji włosów. Co więcej ostatnio na jego punkcie wprost oszalały instagramerki z branży beauty. Na czym polega miodowanie włosów? Jakie daje efekty i komu w szczególności jest zalecane? Jak samodzielnie przeprowadzić takie miodowanie włosów w domu krok po kroku? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Miodowanie włosów - jakie daje efekty?

Miodowanie włosów to sprawdzony, domowy i przede wszystkim tani sposób na pielęgnację zniszczonych pasm. Metoda ta stosowana jest już od wielu lat, ale dopiero niedawno znowu zrobiła się bardzo popularna. Nic dziwnego!

Miodowanie zalecane jest przede wszystkim posiadaczkom włosów zniszczonych, zarówno farbowaniem, jak i częstą stylizacją, łamliwych oraz puszących się. Taka kuracja regularnie stosowana sprawi, że pasma będą odżywione, zregenerowane i przede wszystkim nawilżone. Dodatkowo dzięki miodowaniu włosy będą bardziej gładkie i łatwiejsze do rozczesywania.

Warto przy tym wiedzieć, że miodowanie włosów zalecane jest w szczególności posiadaczkom blond pasm. Miód ma bowiem delikatne właściwości rozjaśniające i podkreślające na włosach jasne refleksy.

Miodowanie włosów może również zmniejszyć przetłuszczanie się pasm. Miód wykazuje bowiem właściwości antybakteryjne oraz sebostatyczne, co oznacza, że normuje wydzielanie sebum przez skórę głowy. Dzięki temu regularnie stosowany może zmniejszać przetłuszczanie się włosów.

Miodowanie włosów krok po kroku

Miodowanie włosów to wbrew pozorom bardzo prosty zabieg pielęgnacyjny. Podczas stosowania takiej kuracji należy jednak pamiętać, aby używać tylko i wyłącznie miodu naturalnego. Najlepiej, aby pochodził prosto z pasieki i był płynny lub półpłynny (taki jest bowiem dużo łatwiej zastosować). Najczęściej rekomendowany jest miód wielokwiatowy.

Miodowanie włosów krok po kroku:

  1. Naturalny miód zmieszaj razem ze swoją odżywką lub maską do włosów. Zrób to w proporcji 1:1, ewentualnie 2:1 i dokładnie wymieszaj.
  2. Gotową mieszankę nałóż na suche włosy (na całej długości) oraz na skórę głowy. Koniecznie rozprowadź ją aż do samych końcówek. Na koniec pokryj włosy czepkiem oraz dodatkowo ręcznikiem, aby zatrzymać ciepło, które zintensyfikuje działanie mieszanki miodowej.
  3. Taką miksturę trzymaj na włosach minimum 60 minut. Następnie umyj włosy. Wbrew pozorom zmycie miodu z pasm nie jest trudne. 

Aby takie miodowanie włosów przyniosło efekty, musi być stosowane regularnie, najlepiej raz w tygodniu.