To jeden z najstarszych olejów na świecie. Doskonale wpływa na włosy: pobudza wzrost, odżywia, poprawia wygląd

Pobudza wzrost włosów, głęboko je odżywia i poprawia ich wygląd. To tylko niektóre z efektów, jakich możesz spodziewać się po zastosowaniu oleju sezamowego.

Olej sezamowy otrzymywany jest przez tłoczenie na zimno nasion sezamu. Metoda ta pozwala na zachowanie witamin oraz substancji mineralnych. To jeden z najstarszych olejów świata, którego skład obfituje w liczne cenne składniki. Znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także w medycynie i kosmetyce.

Olej sezamowy na włosy - domowy kosmetyk, który zdziała cuda

Olej sezamowy ma bardzo korzystny wpływ na skórę głowy i włosy. Jego regularne stosowanie może m.in. zmniejszyć ich wypadanie, usunąć łupież, a nawet opóźnić proces siwienia. Głównie składniki tego produktu to:

  • nienasycone kwasy tłuszczowe;
  • witaminy: B6, E, D;
  • magnez, fosfor, wapń, cynk, żelazo;
  • sezamina;
  • lecytyna.

Dzięki tym składnikom olej sezamowy poprawia wygląd włosów - po jego użyciu stają się bardziej lśniące i miękkie, głęboko odżywia pasma, pobudza ich wzrost, zmniejsza łupież i wypadnie. Co więcej, może nawet opóźnić proces siwienia. 

Więcej na temat zabiegu olejowania włosów dowiesz się z naszego artykułu:

Olej sezamowy - cena

Olej sezamowy jet obecnie produktem łatwo dostępnym. Jego cena jest uzależniona przede wszystkim od wielkości i producenta. Koszt butelki 250 ml nie przekracza zwykle kilkunastu złotych. Należy pamiętać, że produkt szybko ulega zepsuciu. Z tego powodu zalecany jest zakup małych butelek. Warto wspomnieć, że nie należy wstawiać go na ciepło i światło, gdyż w takich warunkach zazwyczaj traci swój naturalny aromat. 

Jeśli interesujesz się pielęgnacją włosów, przeczytaj także inne nasze artykuły: