Powszechne błędy w pielęgnacji, które szkodzą twoim włosom. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Chcesz poprawić wygląd i kondycję swoich włosów? Czasami wystarczy zmiana kilku nawyków. Oto najpowszechniejsze błędy, które warto wyeliminować.

Przed pójście spać zawsze należy wysuszyć włosy. Dlaczego jest to takie ważne? W trakcie snu mokre włosy są pocierane o poduszkę, przez co łamią się, kruszą i rozdwajają. Wiele osób nie zdaje sobie jednak z tego sprawy. Jakie inne nawyki źle wpływają na wygląd i kondycję twoich pasm? 

Spanie w rozpuszczonych włosach

Mimo że spanie w rozpuszczonych włosach jest bardzo wygodne, warto zmienić ten nawyk. Gdy śpisz w ten sposób, twoje pasma cały czas intensywnie pocierają o poduszkę, przez co łamią się i kruszą. Najlepiej jest więc kłaść się do łóżka w luźnym koczku lub warkoczu. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Nakładanie odżywki na mokre włosy

Wiele osób nakłada odżywkę zaraz po spłukaniu szamponu. Przez to produkt się rozpuszcza i ma słabsze działanie. Radzimy więc, by po umyciu włosów szamponem delikatnie je odsączyć (na przykład za pomocą bawełnianej koszulki), a dopiero potem nałożyć odżywkę.

Stylizacja włosów, gdy są jeszcze mokre

Warto pamiętać także o tym, że mokre pasma są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego nigdy nie używaj prostownicy czy lokówki, gdy twoje włosy nie są jeszcze suche. 

Zapominanie o peelingach skóry głowy

Ważnym elementem pielęgnacji twoich włosów są peelingi. Wiele osób jednak zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Taki zabieg, gdy jest wykonywany regularnie, pobudzają cebulki włosów, a skóra głowy dzięki niemu staje się odżywiona i dotleniona. Producenci peelingów do skóry głowy zazwyczaj radzą, by wykonywać je 1-2 razy w tygodniu. Więcej na temat korzyści wynikających z tego zabiegu przeczytasz w naszym artykule:

Może cię także zainteresować: