Termiczne leczenie włosów ogniem, czyli po co palić zniszczone włosy

Oferty salonów fryzjerskich pękają w szwach od ofert zabiegów regeneracyjnych. Wśród nich jest jednak jedna kuracja, która jest nie tylko efektywna, lecz także bardzo efektowna. Polega bowiem na leczeniu kosmyków ogniem. Jak przebiega i jaki efekt uzyskujemy po wykonaniu tego zabiegu? Wyjaśniamy.

Termiczne leczenie włosów ogniem to innowacyjna metoda rekonstrukcji włosów. Ten rodzaj regeneracji polecany jest szczególnie szorstkim, porowatym, suchym i łamliwym pasmom z tendencją do rozdwajających końców. Podczas zabiegu leczenia włosów ogniem uzyskujemy ich intensywną regenerację oraz dogłębne odżywienie, dzięki czemu kosmyki stają się lśniące, mocne, gładkie i niesamowicie miękkie. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten jest przeznaczony dla pań o nieco dłuższych włosach, które mają więcej, niż 10 cm długości.

Jak wygląda i przebiega zabieg termicznego leczenia włosów ogniem?

Zabieg termicznego leczenia włosów ogniem wykonywany jest wyłącznie w salonach fryzjerskich, pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Na początku, stylista przygotowuje pasma do zabiegu zaczynając od dokładnego oczyszczenia skóry głowy i całej długości włosów. Następnie – po dokładnym odsączeniu włosów z nadmiaru wody – na całą długość kosmyków aplikowana jest specjalna mieszanka masek i olei, która zostaje dokładnie rozprowadzona i wczesana we włosy. Kolejny krok to najbardziej efektowna część zabiegu, podczas której fryzjer - za pomocą specjalnej, płonącej końcówki – pasmo po pasmie wystawia nasze włosy na działanie ognia. Ciepło ognia sprawia, że wszystkie cenne składniki odżywcze wprowadzone zostają do wnętrza włosów naprawiając uszkodzenia i uzupełniając ubytki.

Jaki efekt daje termiczne leczenie włosów ogniem?

Termiczne leczenie ogniem polecane jest szczególne osobom, które mają bardzo zniszczone oraz porowate włosy, których struktura została uszkodzona agresywnym rozjaśnianiem lub częstą stylizacją włosów za pomocą wysokiej temperatury. Po takim zabiegu włosy stają się gładkie, bardziej lśniące, dobrze się rozczesują, nie elektryzują się i nie puszą. Ponadto, leczenie włosów ogniem pozwala pozbyć się rozdwojonych końcówek bez konieczności ich skracania, co szczególnie spodoba się fankom zapuszczania włosów. Zabieg należy powtarzać w zależności od potrzeb oraz kondycji danych pasm. Jeśli kosmyki tego wymagają, można poddawać się takiemu zabiegowi nawet co 3-4 tygodnie.

Czy termiczne leczenie włosów ogniem jest bezpieczne?

Choć włosy połączone z ogniem mogą wzbudzać niepokój, to eksperci zapewniają, że prawidłowo przeprowadzony jest absolutnie bezpieczny u nie ma możliwości, by cokolwiek wymknęło się spod kontroli. Ogniem nie pracuje się bowiem przy skórze głowy, a na długości i końcach pasm, gdzie są one najbardziej zniszczone i suche włosy. Do rekonstrukcji stosowane są specjalistyczne, preparaty, które skutecznie przenikają do wewnętrznej warstwy rdzenia, co zapewnia kompleksową rekonstrukcje zniszczonych włosów. W efekcie włosy są pozbawione widocznych uszkodzeń, a ich kondycja ulega natychmiastowej poprawie. Udając się na taki zabieg do salonu, warto jednak zapytać fryzjera, czy posiada on certyfikat wydany przez właściciela patentu, który jest gwarancją, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i bez żadnych niechcianych skutków ubocznych.