Chodzisz spać z mokrymi włosami? To błąd! Dowiedz się, dlaczego zawsze należy je wysuszyć

Chodzisz spać z mokrymi włosami? Okazuje się, że skutkiem ubocznym tego nawyku może być nie tylko dziwna fryzura. Dowiedz się, dlaczego przed położeniem się do łóżka warto użyć suszarki.

Włosy niszczą się m.in. przez stylizację, nieodpowiednią pielęgnację, a także codzienne uszkodzenia mechaniczne. Mało kto jednak wie, że bardzo często do uszkodzenia pasm dochodzi w czasie snu.

Sen z mokrymi włosami - dlaczego jest niewskazany?

Przed pójściem spać zawsze należy wysuszyć włosy. Jak powiedziała w rozmowie z serwisem The Healthy stylistka fryzur Olga Gilbert, w trakcie snu pocieramy mokrymi włosami o poduszkę, przez co łamią się, kruszą i rozdwajają. Powód? Mokre kosmyki są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia niż suche. 

Warto wspomnieć, że na podobne zniszczenia twoje pasma są narażone, gdy nie związujesz ich przed położeniem się do łóżka. Najlepiej jest więc spać w luźnym koczku lub warkoczu. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Jednak to niejedyny powód, dla którego warto zmienić ten nawyk. Jak dowiadujemy się z artykułu, który ukazał się na serwisie Healthline, gdy twoje włosy są mokre, poduszka staje się wilgotna, a ciepła głowa oraz wilgoć to idealne środowisko do rozwoju drobnoustrojów. Przez to zwiększa się podatność na łupież oraz grzybicę skóry głowy. 

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Wiele osób suszy je w kierunku "pod włos". W takim przypadku gorące powietrze może otwierać łuski, co powoduje ich zmatowienie i pozbawia je blasku. Znacznie lepiej jest suszyć włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zainwestuj także w dobrą suszarkę, która ma funkcję jonizacji, dzięki której w czasie suszenia uwalniane są ładunki ujemne, które osiadają na powierzchni włosów i neutralizują ładunki dodatnie. Dzięki temu kosmyki są gładsze i bardziej podatne na układanie.