Gorące nożyczki. Na czym polega strzyżenie włosów na gorąco?

Strzyżenie włosów na gorąco to innowacyjny zabieg, który szturmem podbija polskie salony fryzjerskie. Na czym polega? Jakie daje efekty? Komu jest w szczególności zalecany? Odpowiadamy.

Gorące nożyczki to nic innego jak tylko strzyżenie włosów, jak sama nazwa wskazuje, na gorąco. Jest to dość innowacyjny zabieg, który przeprowadza się przede wszystkim w salonach fryzjerskich, ale można również i samodzielnie w domu. Wystarczy zakupić do tego odpowiedni zestaw, który notabene do najtańszych nie należy. My jednak mimo wszystko rekomendujemy oddać się w ręce profesjonalisty. Na czym polega strzyżenie włosów na gorąco? Czym się różni od tradycyjnego obcinania pasm? Jakie daje efekty i komu w szczególności jest zalecane? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w naszym tekście.

Gorące nożyczki. Na czym polega strzyżenie włosów na gorąco? 

Gorące nożyczki wbrew pozorom nie są skomplikowane w użyciu. Stosuje się je tak samo jak te tradycyjne, przy czym dodatkowo wyposażone są one w panel, za pomocą którego ustawia się temperaturę oraz w bardzo cienki przewód zasilający. Za jego pośrednictwem gorące nożyczki podłączone są do tego panelu - bazy, która je podgrzewa. Przewód zasilający jest bardzo cienki, dzięki czemu nie przeszkadza podczas samego zabiegu strzyżenia włosów. Tym samym gorące nożyczki pełnią podwójną funkcję. Po pierwsze, służą tradycyjnemu obcinaniu włosów. Po drugie, działają jak innowacyjny zabieg pielęgnacyjny na pasma.

Strzyżenie włosów na gorąco - dla kogo?

Strzyżenie włosów na gorąco rekomendowane jest przede wszystkim posiadaczkom pasm długich i przesuszonych. Taki zabieg zalecany jest również kobietom, których włosy są zniszczone stylizacją lub farbowaniem. Idealnie sprawdzi się również u pań, które borykają się z rozdwojonymi końcówkami. Gorące nożyczki nadają się do strzyżenia wszystkich rodzajów włosów i cienkich, i grubych. Można je stosować we wszystkich tradycyjnych technikach obcinania pasm.

Strzyżenie włosów na gorąco - jakie daje efekty?

Gorące nożyczki, czyli strzyżenie włosów na gorąco sprawi, że zniszczone końcówki zostaną zespolone i uszczelnione, a w konsekwencji wzmocnione, dzięki czemu nie będzie uciekać z nich wilgoć oraz składniki odżywcze. W efekcie zyskamy zdrowo wyglądające włosy: nawilżone, gładkie, mocne i lśniące. Taki zabieg dodatkowo wyeliminuje rozdwojone i odstające końcówki, z którymi boryka się naprawdę wiele kobiet, i nie tylko posiadaczki długich pasm. Pierwsze efekty strzyżenia włosów na gorąco można zauważyć już po pierwszym użyciu, a każde kolejne tylko je wzmocni.