Zabiegi na włosy, które odżywią i zregenerują zniszczone pasma. Jak wybrać ten najlepszy?

Nie da się ukryć, że niemal każda kobieta marzy o pięknych, gęstych, długich i błyszczących włosach. To zadbane kosmyki sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie i dodają nam pewności siebie . Niestety, każdego dnia narażamy je na wiele uszkodzeń, które powodują, że włosy puszą się, łamią i rozdwajają. Aby skutecznie odżywić i intensywnie zregenerować zniszczone pasma należy nie tylko dbać o codzienną pielęgnację, lecz także poddawać je intensywniejszym zabiegom.

Niestety, lista kobiecych przewinień wobec włosów jest często naprawdę długa. Spanie w mokrych rozpuszczonych włosach, tarcie ręcznikiem, suszenie gorącym powietrzem czy stylizacja wysoką temperaturą. Jeśli masz na sumieniu choć jeden z tych przykładów, z pewnością zauważasz negatywne tego efekty. Jak skutecznie zregenerować i odżywić zniszczone włosy? Podstawą jest oczywiście naprawa błędów, codzienna pielęgnacja oraz intensywne zabiegi w domu lub u fryzjera. 

Domowe zabiegi na włosy, które odżywią i zregenerują zniszczone pasma

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów jest jednym z popularniejszych zabiegów regeneracyjnych, który możemy wykonać w domowym zaciszu. Regularnie nakładany olej poprawia kondycję włosów, dodaje im blasku, nawilża oraz wygładza. Aby jednak olejowanie przyniosło naprawdę piorunujące efekty, trzeba dobrać olej odpowiednio do porowatości włosów. Przy włosach niskoporowatych najlepiej sprawdzi się np. olej kokosowy lub masło shea. Włosy średnioporowate najlepiej reagują m.in. na oliwę z oliwek czy olej awokado. Natomiast przy włosach wysokoporowatych najlepiej sięgać np. po olej lniany lub olej z nasion chia. Wybrany olej należy nałożyć na uprzednio zwilżone hydrolatem włosy i pozostawić na kilka godzin lub całą noc. Następnie emulgujemy olej nakładając wybraną maskę, pozostawiamy na 5-10 min i myjemy szamponem bez SLS/SLES.

Laminowanie galaretką

Innym świetnym sposobem na odżywienie włosów jest laminowanie ich galaretką. To dużo lepszy sposób na nawilżenie, doproteinowanie i wygładzenie pasm niż samą żelatyną, ponieważ galaretka składa się nie tylko z żelatyny, która jest białkiem wielkocząsteczkowym, lecz także z cukru, który jest humektantem. Humektant nawilża włosy, a białko o dużych cząsteczkach tworzy na włosach film, który wygładza włosy, nabłyszcza je i ułatwia rozczesywanie. Przy bardzo suchych, zniszczonych i wysokoporowatych włosach należy pamiętać, by laminować je z dodatkiem emolientów (np. maski), które zmiękczą włosy i powleką je filmem domykającym nawilżenie. Aby wykonać zabieg laminowania galaretką wystarczy 2 łyżki galaretki rozpuścić w 3 łyżkach wrzącej wody, dodać emolientową odżywkę lub maskę i dokładnie wymieszać. Na umytych, lekko wilgotnych włosach rozprowadź mieszankę, a następnie nałóż czepek i ręcznik. Odczekaj 15-20 minutach i spłucz włosy obficie letnią wodą.

Zabiegi fryzjerskie na włosy, które odżywią i zregenerują zniszczone pasma

Botoks na włosy

Zabieg botoksu na włosy króluje w salonach fryzjerskich już od jakiegoś czasu. Choć nie ma nic wspólnego z popularnym botoksem stosowanym w gabinetach medycyny estetycznej, to zawdzięcza swoją nazwę metodzie aplikacji -  odżywcze serum rozprowadzane jest bowiem na włosach za pomocą strzykawki.  Preparat bazuje na naturalnych składnikach i dostarcza włosom cennych witamin, minerałów, a także składników budujących włos np. kolagenu. Głównym celem botoksu na włosy jest odbudowa zniszczonej struktury włosa, dzięki czemu kosmyki odzyskują blask, stają się miękkie, elastyczne i niesamowicie gładkie.

Termiczne leczenie włosów ogniem

Termiczne leczenie włosów ogniem jest innowacyjną metoda rekonstrukcji włosów, która polecana jest szczególnie szorstkim, porowatym, suchym i łamliwym pasmom z tendencją do rozdwajających końców. Ten zabieg oferowany jest przez coraz większą liczbę salonów fryzjerskich, jednak przed zabiegiem lepiej upewnić się, czy miejsce oferujące usługę posiada odpowiedni certyfikat. Podczas takiego zabiegu, produkty pielęgnacyjne wprowadzane są wgłąb włosa za pomocą ognia, naprawiając uszkodzenia i uzupełniając ubytki. W efekcie pasma stają się lśniące, mocne, gładkie, błyszczące i niesamowicie miękkie. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten jest przeznaczony dla pań o nieco dłuższych włosach, które mają więcej, niż 10 cm długości.