Jak odżywić zniszczone włosy i dodać im blasku, nie wydając przy tym dużych pieniędzy? Pomoże sok z ziemniaków

Ziemniak to jeden z naszych ulubionych dodatków do potraw. Okazuje się jednak, że może być on także pomocny w... pielęgnacji włosów. Dowiedz się, jak sok z ziemniaka działa na włosy i jak go przygotować.

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety, jak pokazują badania, większość z nas jest niezadowolona ze stanu i wyglądu swoich kosmyków. Nie dziwi więc fakt, że coraz większą popularnością cieszą się różne metody pielęgnacji. To m.in. wcierki, maski, czy olejowanie.

Okazuje się, że w pielęgnacji pasm pomóc mogą także liczne produkty, które większość z nas ma w swojej kuchni. To na przykład... ziemniaki. Dowiedz się, jak możesz skorzystać z ich cennych właściwości i w jaki sposób taka kuracja wpłynie na stan i wygląd twoich włosów.

Jak odżywić zniszczone włosy i dodać im blasku?

Ziemniaki zawierają witaminy z grupy B oraz witaminę C. Poza tym są źródłem licznych minerałów. To m.in. żelazo, potas, cynk, fosfor i magnez. Sok z ziemniaka jest więc naturalnym środkiem na piękne i mocne pasma. Co zapewnia jego regularne stosowanie? Oto kilka najważniejszych efektów.

  • Wzmocnienie włosów;
  • nawilżenie;
  • odżywienie;
  • poprawa ich wyglądu (stopniowo będą stawały się coraz bardziej błyszczące). 

Warto także wspomnieć, że sok z ziemniaka wykazuje także działanie oczyszczające. W wielu przypadkach przyczynia się więc do odblokowania mieszków włosowych. Ten aspekt powinien w szczególności zainteresować osoby, które borykają się z uciążliwym łupieżem. 

Sok z ziemniaka na włosy - jak stosować? [PRZEPIS]

Jak przygotować taki sok? Najpierw umyte wcześniej ziemniaki potnij na drobne kawałki i zmiel na papkę w blenderze. Następnie odciśnij sok. Przelej go do miseczki, a na koniec dodaj do niego niewielką ilość letniej wody. Co dalej?

  • Sok okrężnymi ruchami wcieraj w skórę głowy;
  • pozostaw go na mniej więcej 30 minut;
  • następnie spłucz ciepłą wodą.

Podobnie jak w przypadku innych domowych zabiegów bardzo ważna w tym przypadku jest regularność i cierpliwość. Radzimy więc, by sok z ziemniaka nakładać na skórę głowy dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty powinny pojawić się mniej więcej po dwóch tygodniach kuracji. 

Inne domowe sposoby na piękne włosy

Aby zadbać o włosy, nie musisz korzystać tylko i wyłącznie z gotowych kosmetyków. Oczywiście szampony i odżywki to podstawa pielęgnacji. Wspomóc ją jednak mogą także produkty, które znajdziesz w swojej kuchni. Oprócz ziemniaków jest to także ryż

Płukanka ryżowa to woda, która pozostała po gotowaniu ryżu. Co istotne, nie może być ona posolona. Ten domowy kosmetyk jest bogaty m.in. w witaminy B i E, a także proteiny i mikroelementy. Warto wspomnieć, że proteiny ryżowe, które są składnikiem wielu kosmetyków, nadają pasmom objętości i blasku, a także uzupełniają różne ubytki. 

Aby wykonać taką płukankę, wystarczy wziąć jeden woreczek ryżu (lub 100 gramów) i umieścić go w miseczce. Następnie należy zalać go wodą i po chwili odcedzić przy pomocy sitka. Dzięki temu zabiegowi usuniesz zanieczyszczenia z ryżu. Co dalej? Ryż z sitka umieść w garnku i gotuj zgodnie z przepisem na opakowaniu. Na koniec wystarczy odlać wodę z ryżu do pojemnika, z którego będziesz aplikować ją na włosy. Więcej na temat tej domowej metody dowiesz się z naszego artykułu >>

Może cię także zainteresować: