Mąka ziemniaczana na włosy? Sprawi, że twoje pasma będą błyszczące. Przepis na maskę jest banalnie prosty

W twojej kuchni znajduje się wiele produktów, które możesz wykorzystać w pielęgnacji włosów. Jednym z nich jest mąka ziemniaczana. Dowiedz się, jak ją stosować i jakich możesz spodziewać się efektów.

Mąka ziemniaczana to skrobia uzyskiwana z bulw pędowych ziemniaków. Ma postać matowego, sypkiego proszku. Kupisz ją w większości sklepów spożywczych. Mało kto wie, że mąka ziemniaczana to jeden z najlepszych domowych sposobów na piękne i zadbane włosy. Jest nie tylko tani, ale także bardzo skuteczny. Domowa kuracja na włosy z mąką ziemniaczaną w roli głównej sprawi, że twoje pasma będą błyszczące, gładkie oraz miękkie w dotyku. Jak osiągnąć takie spektakularne efekty? Podpowiadamy. 

Mąka ziemniaczana na włosy - jak stosować?

Jak przygotować maskę na włosy z mąki ziemniaczanej? Potrzebujesz do tego tylko dwóch składników. To dwie łyżki maski do włosów, której zwykle używasz w swojej pielęgnacji oraz jedna łyżeczka mąki ziemniaczanej. Co dalej? Oto łatwy przepis krok po kroku.

  1. Wymieszaj ze sobą składniki;
  2. nałóż mieszankę na lekko wilgotne włosy (najlepiej po ich umyciu i osuszeniu);
  3. trzymaj maseczkę na włosach przez mniej więcej pół godziny;
  4. na koniec zmyj ją letnią wodą.

Mąka ziemniaczana na włosy - efekty

Regularne stosowanie maseczki sprawi, że twoje pasma staną się miękkie w dotyku, błyszczące i wygładzone. Z tego powodu taka kuracja zalecana jest przede wszystkim posiadaczkom przesuszonych i zniszczonych farbowaniem lub stylizacją włosów. Uwaga! Mąka ziemniaczana może obciążać włosy. Z tego powodu radzimy, by nie nakładać na nie takiej maseczki częściej niż raz w tygodniu. 

Może cię także zainteresować: