Jak prostować włosy, by ich nie niszczyć? Trzy zasady, o których warto pamiętać

Jak prostować włosy, by ich nie niszczyć? Okazuje się, że jest na to kilka sprawdzonych sposobów. O czym więc warto wiedzieć w czasie prostowania włosów? Podpowiadamy.

Wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez prostownicy. Częste prostowanie włosów może jednak prowadzić do pogorszenia ich kondycji oraz wyglądu. Jak temu zapobiec? Oto trzy zasady, o których warto pamiętać w czasie prostowania włosów. 

 1. Dokładnie wysusz włosy

Jeśli w czasie prostowania twoje pasma parują, to oznacza, że nie są one jeszcze całkowicie suche. W takim przypadku trzeba wrócić do suszarki i dokładnie je wysuszyć. Powód? Prostowanie wilgotnych włosów może uszkodzić nie tylko strukturę włosów, ale także prostownicę. 

2. Korzystaj z produktów termoochronnych

Obecnie w drogeriach znajdziecie wiele produktów, które są przeznaczone do ochrony włosów w czasie ich stylizacji przy użyciu wysokich temperatur. Zazwyczaj ich cienką warstwę należy wsmarować w całe włosy. Warto wspomnieć także o tym, że środki utrwalające fryzurę (np. lakiery do włosów) należy rozpylać dopiero po zakończeniu prostowania włosów. To dlatego, że mogą one posklejać pasma, przez co narażone one będą na zniszczenia. 

3. Rozczesuj włosy

Przed rozpoczęciem prostowania włosy należy dokładnie rozczesać (najlepiej zaraz po wsmarowaniu produktu termoochronnego). Dlaczego warto to tym pamiętać? Gdy pasma są pogięte i nierozczesane, łamią się pod wpływem temperatury. 

Pamiętaj także o tym, że nigdy nie należy prostować włosów, które są zniszczone i wymagają dogłębnej pielęgnacji. W takich okresach tego typu zabiegi bardzo im szkodzą. Jeśli chcesz odbudować ekstremalnie zniszczone włosy poznaj nasze wskazówki >>

Może cię także zainteresować: