Prawidłowe mycie włosów jest kluczem do ich dobrego wyglądu. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

O tym, że szamponów, odżywek i masek nie należy spłukiwać bardzo gorącą wodą słyszała już chyba większość z nas. Dlaczego jest to takie ważne?

Gorąca woda niszczy twoje pasma. Sprawia także, że szybciej się przetłuszczają u nasady, z kolei na końcach są wysuszone. Poza tym taka metoda spłukiwania obniża skuteczność produktów do włosów. Dlatego w takich przypadkach zawsze lepiej sprawdza się woda letnia. Jakie błędy warto jeszcze wyeliminować? Podpowiadamy.

Nakładanie szamponu na całą długość włosów

Jednym z najpowszechniejszych błędów jest nakładanie szamponu na całą długość włosów. Wystarczy, że wmasujesz delikatnie produkt w skórę głowy. Mycie włosów na całej długości wystarczy raz na dwa tygodnie.

Nakładanie odżywki lub maski na skórę głowy

Odżywki i maski do włosów należy zazwyczaj nakładać jedynie na dolne partie włosów. Aplikacja kosmetyków na skórę głowy może przyczynić się do ich oklapnięcia i obciążenia. W skrajnych przypadkach prowadzi to do powstawania łupieżu i podrażnień skóry głowy. 

Wyjątek stanowią oczywiście produkty, które zostały stworzone z myślą o pielęgnacji skóry głowy (na przykład odżywki zapobiegające łupieżowi lub wypadaniu włosów). W takich przypadkach zgodnie z zaleceniami producentów zwykle należy nakładać je na skórę głowy. 

Rezygnacja z peelingów skóry głowy

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się peelingi do skóry głowy. Dlaczego warto wykonywać ten zabieg regularnie? Peelingi skóry głowy mogą m.in. zniwelować łupież, pobudzić cebulki, a także zmniejszyć skłonność kosmyków do przetłuszczania się. Poza tym jest to najlepszy sposób na oczyszczenie i regenerację skóry głowy. Producenci peelingów do skóry głowy zazwyczaj radzą, by wykonywać je 1-2 razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat szukajcie zawsze na opakowaniach produktów.

Przeczytaj także: