Jak uratować zniszczone włosy z rozdwojonymi końcówkami bez konieczności ich skracania? Z pomocą przychodzi Split Ender

Chcesz pozbyć się zniszczonych i rozdwojonych końcówek włosów, ale nie chcesz ich diametralnie skracać? Polerowanie włosów za pomocą urządzenia Split-Ender to zabieg dla Ciebie. Poniżej podpowiadamy, na czym polega i jakie przynosi efekty.

Dlaczego końcówki włosów się rozdwajają?

Najczęściej jest to spowodowane uszkodzeniem struktury włosa, który traci swoją spójność i rozczepia się od końcówki ku górze. Uszkodzenie struktury włosa może być spowodowane m.in. niewłaściwym dobraniem kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów, złą techniką szczotkowania włosów, rozjaśnianiem i farbowaniem, trwałą ondulacją, częstym suszeniem włosów ciepłym powietrzem, a także wystawianiem włosów na słońce bez odpowiedniej ochrony.

Włosy przesuszone mają tendencję do rozdwajania się końcówek, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, kosmetykach oraz nawilżaniu włosów. Możesz również wykonać zabieg polerowania włosów.

Na czym polega zabieg polerowania włosów?

Polerowanie włosów to zabieg nazywany również odkurzaniem włosów oraz strzyżeniem za pomocą urządzenia Split Endera. To nowoczesna metoda, która pozwala pozbyć się rozdwojonych i zniszczonych końcówek bez drastycznego ścinania włosów. Jest to zabieg regeneracyjny, który przywróci blask włosom.

Zabieg polerowania włosów możesz wykonać w salonie fryzjerskim, który jest zaopatrzony w urządzenie Split Ender. Przed zabiegiem, fryzjer dzieli włosy na równe, cienkie pasma. Włosy również należy przygotować do zabiegu — powinny być gładkie, np. włosy kręcone są wcześniej prostowane.

Urządzanie Split Ender wycina zniszczone końcówki — należy odpowiednio wydzielić pasmo włosów, a następnie przeciągnąć po nim maszynę i w ten sposób zniszczone końcówki zostaną podcięte. Ostrza w Split Enderze zostały zaprojektowane specjalnie tak, aby ścinać odstające i powyginane końcówki.

Urządzenie posiada pojemnik, do którego trafiają ucięte kosmyki, dzięki temu łatwo kontrolować jego pracę. Split Ender przycina zniszczone końcówki o około 3 mm. Taki zabieg należy stosować co kilka tygodni.

Profesjonalny zabieg można wykonać w salonie fryzjerski, jednak można również kupić urządzenie Split Ender i spróbować wykonać polerowanie włosów w domu. Wybierając zabieg w domowym zaciszu, warto się do niego dobrze przygotować, wybrać dobrej jakości sprzęt oraz zaznajomić z techniką, aby efekt był zadowalający. W sklepach internetowych cena urządzenia to ok. 700 - 1200 złotych. Cena zabiegu w salonie fryzjerskim waha się zazwyczaj od 50 do 200 złotych.

Po zabiegu polerowania włosy są gładkie i miękkie, bez rozdwojonych i zniszczonych końcówek. Efekty są widoczne od razu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg polerowania włosów?

Dla wszystkich kobiet, które chcą pozbyć się rozdwojonych końcówek bez konieczności skracania włosów. Zabieg polerowania włosów jest idealny dla osób, które chcą zapuszczać włosy i zależy im na zdrowych i gładkich kosmykach. Często na zabieg decydują się posiadaczki długich i półdługich włosów. Po zabiegu włosy będą miękkie i łatwo będzie można je ułożyć.

U kogo zabieg polerowania włosów się nie sprawdzi?

Zabieg polerowania nie sprawdzi się na włosach mocno przesuszonych i zniszczonych od nasady po końce. Jeśli końcówki kruszą się i są przerzedzone wtedy lepiej podciąć je nożyczkami.