Kozieradka na włosy to hit pielęgnacyjny. Hamuje wypadanie włosów i ich nadmierne przetłuszczanie

Kozieradka pospolita była uprawiana około 3 tys. lat temu przed naszą erą m.in. w Grecji, Indiach, Chinach i Egipcie. Co ciekawe, już wtedy doceniano jej właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Jak kozieradka działa na włosy i skórę głowy? Dowiecie się z naszego artykułu.

Wypadają ci włosy i nie wiesz, jak poradzić sobie z tym problemem? Skorzystaj z cennych właściwości kozieradki. Wcierka z kozieradki może pomóc także w przypadku nadmiernego przetłuszczenia się pasm oraz ich łamliwości. W przypadku wielu osób metoda ta przynosi zadowalające efekty. 

Kozieradka na włosy. Poznaj jej cenne właściwości

Kozieradka jest bogata m.in. w magnez, potas, żelazo, krzem, selen, lecytynę, cholinę i fosfolipidy. Zawiera także liczne witaminy - m.in. A, B i C. Ten bogaty skład świetnie wpływa na stan skóry głowy i włosy. Co ciekawe, jej cenne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne doceniona już 3 tysiące lat temu przed naszą erą m.in. w Egipcie, Grecji, Indiach i Chinach. Obecnie roślinę uprawia się m.in. u wybrzeży Morza Śródziemnego. Wprawdzie nie pachnie najpiękniej, jednak wspomniane bogactwo dobroczynnych składników i niska cena (małe opakowanie można kupić już za kilka złotych, duże - kilogramowe - nawet za kilkanaście) zdecydowanie to wynagradzają.

Wcierka z kozieradki na włosy - przepis krok po kroku

Co istotne, taką miksturę możesz przechowywać w lodówce tylko przez tydzień. Po tym czasie traci ona swoje właściwości. Oto prosty przepis na domową wcierkę z kozieradki krok po kroku. 

  1. Przygotuj zmielone nasiona kozieradki (jedna łyżka stołowa);
  2. następnie zalej je wrzątkiem (około trzy czwarte szklanki);
  3. odstaw na piętnaście minut do zaparzenia;
  4. po tym czasie odsącz wywar i go ostudź;
  5. przelej wywar do buteleczki z aplikatorem.

Kozieradka na włosy - jak stosować?

Jak należy stosować taką domową wcierkę? Radzimy, by pozostawić ja na skórze głowy na trzy godziny. Po tym czasie należy ją spłukać. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zabieg należy powtarzać codziennie przez kilka tygodni. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Przeczytaj nasze inne artykuły: