Olej arganowy na włosy. "Złoto Maroka" wzmocni twoje pasma i doda im blasku

Olej arganowy to produkt bardzo uniwersalny. Przydaje się nie tylko w kuchni, ale także w pielęgnacji. Jak wpływa na nasze włosy? Wyjaśniamy.

Olej arganowy nazywany jest "złotem Maroka". Powstaje on z owoców arganii żelaznych. Są to drzewa, które rosną i owocują tylko w jednym miejscu na świecie - w południowo-zachodniej części Maroka. Owoce tych drzew wielkością przypominają oliwki, a w ich wnętrzu znajdują się orzechy, które zawierają nasiona. To właśnie z nich pozyskiwany jest olej. 

Olej arganowy do celów kosmetycznych tłoczony jest metodą "na zimno". To pozwala na uzyskanie jak najbardziej wartościowego produktu. Z kolei olej przeznaczony do kuchni powstaje z ziaren prażonych. 

Olej arganowy na włosy - jak stosować?

Olej arganowy zadba o stan naszych kosmyków. Odżywi je, wzmocni, a także nada im blasku. Sprawdzi się także w pielęgnacji skóry - zwłaszcza tej skłonnej do podrażnień. Swoje działanie pielęgnacyjne olej zawdzięcza cennym składnikom. To m.in. witamina E (jej zawartość jest dwukrotnie wyższa niż w oliwie) oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9. Z tego powodu warto go stosować jako kosmetyk do ciała (niczym krem) lub do włosów (w formie odżywki).

Olej arganowy to świetny wybór, jeśli chcemy zacząć olejować włosy. Zdaniem wielu osób ten domowy zabieg przynosi spektakularne efekty. Jak często należy olejować włosy? Decyduje o tym jeden istotny czynnik. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Olej arganowy na włosy i skórę głowy

Olej arganowy sprawdzi się także jako kosmetyk poprawiający kondycję skóry głowy. Jego regularne stosowanie zmniejszy wypadanie włosów, ograniczy łupież, a także załagodzi wszelkie podrażnienia. Należy go wmasować w skórę głowy i pozostawić na 30-60 minut, a następnie zmyć letnią wodą i umyć włosy szamponem. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Przeczytaj także inne nasze artykuły: