Kora dębu na włosy to świetny dodatek do pielęgnacji. Przyciemni kolor pasm i zahamuje ich wypadanie

Zapewnia połysk i miękkość włosów, delikatnie przyciemnia ich kolor. Jednak to tylko niektóre z efektów regularnego stosowania tego domowego kosmetyku. Dowiedz się, jak przygotować płukankę z kory dębu na włosy.

Kora dębu to świetny surowiec, który można wykorzystać w pielęgnacji skóry i włosów. Wykazuje m.in. działanie oczyszczające i przeciwgrzybicze, dlatego doskonale sprawdza się w przypadku różnych problemów ze skórą głowy.

Płukanka z kory dębu - przepis

Surowiec ten dostaniecie w większości sklepów ekologicznych. Zazwyczaj jest on dosyć tani. Za opakowanie zawierające 100 g produktu nie zapłacicie więcej niż 10 złotych. Jak przygotować płukankę z kory dębu? To banalnie proste! Oto prosta receptura krok po koku.

  • Trzy łyżki kory dęby zalej wrzątkiem i pozostaw do ostudzenia;
  • przelej ją do miski;
  • umyj włosy i opłucz je przygotowaną płukanką.

Płukanka z kory dębu na włosy krok po kroku

Płukana z kory dębu jest polecana zwłaszcza osobom, które mają problem z łupieżem, wypadaniem włosów i nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy. Poza tym dzięki niej pasma zyskują połysk oraz miękkość. Jednak najbardziej znanym efektem stosowania tego domowego kosmetyku jest lekkie przyciemnienie koloru włosów. 

Ważna jest jednak regularność. Radzimy, by płukankę z kory dębu stosować 2-3 razy w tygodniu. Po umyciu głowy należy przepłukać nią skórę i włosy. Jeśli twoje pasma są nieco szorstkie i matowe po takiej płukance, nałóż na nie pielęgnujący olejek. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Przeczytaj także nasze inne teksty: