Fryzury, które niszczą włosy. O tych upięciach powinnaś raz na zawsze zapomnieć!

Upięte lub związane włosy są nie tylko wygodne, lecz często także bardzo ładne. Nic dziwnego, że wiele kobiet tak chętnie spina swoje włosy każdego dnia. Niestety, niektóre z fryzur noszone zbyt często, mogą negatywnie wpływać na kondycję pasm i powodować ich zniszczenia. Sprawdź, których fryzur nie należy nosić zbyt często.

Kucyk, warkocz, kok oraz inne popularne  upięcia włosów to fryzury, które są nie tylko szybkie w wykonaniu i bardzo praktyczne, lecz także dobrze wyglądają i zdobią kobietę. Okazuje się jednak, że często noszone nieprawidłowo związane włosy nadwyrężają ich kondycję. Dlaczego niektóre upięcia mogą niszczyć nasze włosy i jak temu zapobiec?

Jakie fryzury niszczą włosy najbardziej?

Związując lub zaplatając włosy, najczęściej staramy się je upiąć jak najmocniej  i najciaśniej, by było jak najtrwalsze i nie rozpadło się po kilku chwilach. Jednak zbyt mocne naprężenie kosmyków jest dla nich istną torturą, w efekcie czego mogą zacząć nadmiernie wypadać, a także stać się mniej odporne na czynniki zewnętrzne. Zdecydowanie najmniej korzystne dla naszych włosów są ciasne kucyki, koki oraz warkocze plecione tuż przy skórze głowy. Aby uchronić włosy od zniszczeń, najlepiej  nosić je jedynie od czasu do czasu, a na co dzień postawić na luźniejsze upięcia lub włosy rozpuszczone.  

Zwracaj uwagę na jakość gumek do włosów

Związując włosy gumką należy zawsze zwracać uwagę na jej jakość. Niektóre z nich naprawdę źle wpływają na kondycję delikatnych kosmyków. Jeśli do ciasnej i wysoko zaczesanej fryzury dodamy jeszcze gumkę z metalowymi elementami lub jednorazową recepturkę, możemy być pewne, że nasze włosy ucierpią przez taką fryzurę. Po spięciu włosów gumką bardzo często można zauważyć, że w miejscu gumki po jakimś czasie zaczynają się tworzyć mało estetyczne odgniecenia – w tych miejscach włosy stają się słabsze, cieńsze i bardziej łamliwe.

Nie zapominaj o regeneracji włosów

Jeśli należysz do kobiet, które dość często wiążą włosy pamiętaj nie tylko o tym, by robić to delikatnie, lecz także o tym, by zadbać o ich odpowiednią regenerację. Myj włosy metodą OMO za pomocą bogatej odżywki i naturalnych szamponów bez SLS/SLES, a także nigdy nie kładź się spać z mokrymi kosmykami. Ponadto, regularnie wykonuj olejowanie włosów i zabezpieczaj końcówki specjalnie przeznaczonym do tego serum.