Mezoterapia na skórę głowy - na czym polega?

Mezoterapia na skórę głowy to coraz bardziej popularny zabieg, którego podstawowym celem jest wzmocnienie włosów, przyspieszenie ich wzrostu oraz zahamowanie ich wypadania. Na czym dokładnie polega? Komu w szczególności jest zalecany? Odpowiadamy.

Mezoterapia igłowa skóry głowy to obecnie jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, które mają pomóc w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem, a także ze słabymi i wolno rosnącymi kosmykami. Dzieje się tak ponieważ podawane substancje aktywne wnikają prosto do miejsca, w którym leży problem, czyli do komórek włosa, które znajdują się w skórze głowy. W efekcie całe pasma już od samych cebulek są wzmocnione, odżywione, ich porost ulega przyspieszeniu, a wypadanie zahamowaniu.

Co więcej, taka mezoterapia igłowa skóry głowy jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, który daje świetne efekty. Może być wykonywana również profilaktycznie w celu ogólnego wzmocnienia włosów, przyspieszenia ich porostu oraz zagęszczenia.

Mezoterapia igłowa skóry głowy - wskazania (dla kogo?)

Mezoterapia igłowa skóry głowy może być stosowana praktycznie przez każdego, zarówno przez kobiety, jak również mężczyzn (oczywiście poza osobami, które mają przeciwskazania). Są jednak szczególne wskazania do tego zabiegu:

  • łysienie (różne rodzaje, jak np. androgenowe, telogenowe),
  • wypadanie włosów (spowodowane różnymi czynnikami, jak np. ciąża, zmiany hormonalne, nadmierny stres, nieprawidłowe odżywanie się),
  • słabe, zniszczone włosy,
  • wolno rosnące włosy.

Mezoterapia igłowa skóry głowy - przebieg zabiegu (na czym polega?)

Na samym początku w ramach przygotowania do zabiegu na skórze głowy rozprowadzany jest preparat peelingujący, który dodatkowo ma działanie również dezynfekujące. Dzięki temu oczyszcza ujścia mieszków włosów ze złuszczającego się naskórka oraz z sebum. Dodatkowo również delikatnie pobudza krążenie w skórze głowy, przygotowując ją w ten sposób na przyjęcie substancji aktywnych. 

Sama mezoterapia igłowa polega na serii wstrzyknięć w skórę głowy, mikronakłuć, indywidualnie dobranego (w zależności od problemu) koktajlu z substancjami aktywnymi. Używa się do tego bardzo cienkiej igły, a same nakłucia są dość płytkie - jest to powierzchowne ostrzykiwanie. Taki koktajl najczęściej zwiera w sobie cenne witaminy, jak np. A, B, C i E, a także peptydy, koenzymy, antyoksydanty, kwas hialuronowy oraz różne mikroelementy. 

Mezoterapia igłowa na skórę głowy nie trwa długo: od 15 do 20 minut. Podczas zabiegu można odczuwać pewien dyskomfort, jednak nie jest on bolesny. Jeśli zaś pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu lub spray'u. Zdarza się to jednak dość rzadko. Koszt takiego pojedynczego zabiegu w waha się od 300 do 500 zł, w zależności od miasta czy salonu, w którym jest przeprowadzany.

Mezoterapia igłowa skóry głowy - efekty

W wyniku mezoterapii igłowej skóry głowy włosy są odżywione i zdrowsze, wzmocnione i mniej podatne na uszkodzenia, zagęszczone, ich wzrost jest pobudzony, a wypadanie zahamowane. Pierwsze efekty zazwyczaj pojawiają się mniej więcej po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu. Mezoterapię igłową na skórę głowy należy przeprowadzić w serii 4-8 zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Wtedy wykonamy pełną kurację, która będzie miała trwałe efekty.

Warto również raz na jakiś czas przeprowadzić zabieg przypominający w celu stymulacji komórek włosa. Po takiej mezoterapii igłowej na skórze mogą pozostać malutkie strupki czy zaczerwienienie, ewentualnie delikatny obrzęk. Wszystko to jednak szybko znika, zazwyczaj do 72 godzin. 

Mezoterapia igłowa skóry głowy - przeciwskazania

Niektóre osoby absolutnie nie powinny poddawać się mezoterapii igłowej skóry. Oto podstawowe przeciwskazania do zabiegu:

  • ciąża, 
  • karmienie piersią,
  • nietolerancja lub alergia na którąś z substancji aktywnych zawartych w podawanych preparacie,
  • choroby nowotworowe,
  • ostre stany zapalne skóry czy infekcje,
  • zakażenia wirusowe lub bakteryjne,
  • padaczka,
  • cukrzyca,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.