Karboksyterapia na skórę głowy - na czym polega zabieg?

Karboksyterapia na skórę głowy to obecnie jeden z najbardziej skutecznych zabiegów do leczenia nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Dodatkowo wzmacnia i odżywia słabe oraz zniszczone pasma. Nic więc dziwnego, że zabieg ten bardzo szybko zyskuje coraz większą popularność.

Karboksyterapia na skórę głowy to dość innowacyjny zabieg, który bardzo szybko zyskuje na popularności. Jego największe atuty to duża skuteczność i mała inwazyjność, a co za tym idzie bezpieczeństwo. Karboksyterapia na skórę głowy stosowana jest przede wszystkim do leczenia nadmiernego wypadania włosów bądź też łysienia. Na czym polega taki zabieg? Jakie daje efekty? Komu jest zalecany? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Karboksyterapia na skórę głowy - dla kogo?

Karboksyterapia na skórę głowy zalecana jest w szczególności osobom, które mają problemy z:

Zabieg ten doskonale sprawdzi się również u osób, które mają osłabione i zniszczone włosy np. częstym farbowaniem czy stylizacjami. Karboksyterapia pomoże w ich wzmocnieniu oraz odżywieniu, dzięki czemu pasma będą zregenerowane, zdrowsze i tym samym ładniejsze.

Karboksyterapia na skórę głowy - na czym polega zabieg?

Karboksyterapia na skórę głowy polega na podaniu podskórnie i śródskórnie medycznego dwutlenku węgla. W efekcie następuje zwiększenie mikrokrążenia (krew szybciej krąży), dotlenienie i odżywienie komórek oraz mieszków włosowych. Dzięki temu dochodzi do stymulacji odnowy i wzrostu nowych włosów.

Karboksyterapia na skórę głowy nie jest bolesna, ale u osób z większą wrażliwością na ból można zastosować maść znieczulającą. Podczas samego zabiegu pacjenci mogą odczuwać jedynie leki ucisk i rozpieranie.

Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie oraz śródskórnie poprzez nakłucia skóry głowy za pomocą cienkiej igły. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a już po nim można od razu wrócić do pracy i codziennych obowiązków - nie wymaga bowiem rekonwalescencji. 

Karboksyterapia na skórę głowy - efekty?

Abyśmy ujrzeli zadowalające nas efekty, potrzebna jest seria kilku zabiegów (najlepiej 4-10), przeprowadzanych na początku co tydzień. Później odstępy między każdą karboksyterapią sukcesywnie wydłużają się. Zabieg ten sprawia, że włosy nie tylko przestają wypadać, ale również szybciej pojawiają się nowe, które w dodatku są mocniejsze, grubsze i bardziej gęste.

Karboksyterapia na skórę głowy jest mało inwazyjna i dzięki temu bezpieczna. Po zabiegu mogą ewentualnie pozostać niewielkie siniaki, zaczerwienienia czy podrażnienie w miejscach nakłucia. Bardzo szybko jednak znikają. Przed samym zabiegiem skóra głowy jest dezynfekowana. 

Karboksyterapię można łączyć z mezoterapią na skórę głowy, dzięki czemu efekty będą jeszcze większe. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu skóry i wprowadzaniu do niej preparatów z substancjami aktywnymi. Jest to również skuteczny sposób na walkę z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem.

Karboksyterapia na skórę głowy - czas trwania i cena zabiegu

Karboksyterapia na skórę głowy trwa od 15 do 30 minut. Cena takiego pojedynczego zabiegu waha się w zależności od miasta czy salonu i wynosi mniej więcej od 150 do 200 zł.

Karboksyterapia na skórę głowy - przeciwskazania

Karboksyterapia na skórę głowy, jak i inne zabiegi, nie jest jednak przeznaczona dla wszystkich. Nie powinny się jej poddawać kobiety w ciąży oraz osoby, które mają problemy i zaburzenia krzepnięcia krwi. 

Inne przeciwskazania to:

  • laktacja,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stany zapalne,
  • niewydolność nerek, serca czy płuc.