Co ile olejować włosy? Wiele osób popełnia błąd i robi to za często

Co ile należy olejować włosy? W jaki sposób należy wykonywać ten zabieg? Które oleje sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy.

Olejowanie włosów to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Na początku pojawia się zwykle wiele pytań. Oto nasz poradnik dla początkujących. 

Co ile olejować włosy?

Co ile dni należy olejować włosy? Jeśli pasma są w złej kondycji, zazwyczaj zaleca się, by olejowanie wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Gdy ich stan jest już lepszy, możemy zmniejszyć częstotliwość zabiegów. Wówczas warto robić to 1-2 razy w miesiącu. Istotna jest nie tylko regularność, ale także czas trzymania oleju na włosach. W zależności od kondycji kosmyków należy trzymać go od 30 minut do dwóch godzin. 

Olejowanie włosów - o tym warto pamiętać

O czym jeszcze warto wiedzieć? Oto kilka istotnych kwestii. 

  • Musimy także pamiętać o odpowiedniej ilości aplikowanego produktu. Zazwyczaj radzi się, by nakładać 1-2 łyżki.
  • Nadmiar oleju może prowadzić do problemów z domyciem włosów i ich obciążenia. Z kolei zbyt mała ilość zazwyczaj skutkuje brakiem pożądanych efektów.
  • Co istotne, nie zawsze sprawdzi się nakładanie oleju na całe pasma. Jest to niewskazane w przypadku włosów cienkich i delikatnych. W takich przypadkach należy aplikować je od ucha w dół.
  • W czasie olejowania najlepiej sprawdzą się oleje nierafinowane i roślinne. W trakcie wyboru warto także zwrócić uwagę na to, czy produkt był tłoczony na zimno. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: