10 powodów, dla których warto wprowadzić peeling skóry głowy do swojej rutyny pielęgnacyjnej

Peeling skóry głowy to zabieg, o którym często zapominamy. Warto jednak to zmienić. Powód? Regularnie wykonywane peelingi mają doskonały wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów.

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety, jak pokazują badania, większość z nas jest niezadowolona z wyglądu i kondycji swoich kosmyków. Nie dziwi więc fakt, że tematyka pielęgnacji włosów cieszy się coraz większą popularnością. 

Obecnie na rynku jest dostępnych coraz więcej kosmetyków, które mają pomóc nam w uzyskaniu jak najlepszych efektów. To nie tylko szampony i odżywki, lecz także maski, wcierki, sera i toniki. Naszym zdaniem w natłoku nowości warto zainteresować się także peelingami skóry głowy. Do czego służą tego typu kosmetyki i jakie efekty zapewnia ich stosowanie? Jak często należy wykonywać zabiegi? Oto nasz krótki poradnik.

Peeling skóry głowy - co to za zabieg? Jakie daje efekty?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że takie zabiegi są bardzo ważnym elementem pielęgnacji naszych włosów. O ile peelingi ciała czy twarzy nikogo już raczej nie dziwią, złuszczanie martwego naskórka ze skóry głowy nie jest aż tak powszechne. Dlaczego warto zmienić? Regularne peelingi pobudzą cebulki włosów. Poza tym dzięki nim skóra głowy stanie się dotleniona i odżywiona. Wszystko to sprawi, że kondycja i wygląd naszych pasm ulegną poprawie. 

Peelingi skóry głowy - 10 powodów, dla których warto je wykonywać 

Regularnie wykonywane peelingi skóry głowy wiążą się z licznymi korzyściami. Oto najważniejsze powody, dla których warto wprowadzić ten zabieg do swojej rutyny pielęgnacyjnej. 

  1. Zmniejszenie skłonności włosów do przetłuszczania.
  2. Zniwelowanie łupieżu. 
  3. Ochrona przed łupieżem.
  4. Zahamowanie wypadania włosów.
  5. Zniwelowanie swędzenia skóry głowy.
  6. Pobudzenie cebulek włosów.
  7. Oczyszczenie i regeneracja skóry głowy.
  8. Odżywienie i dotlenienie skóry głowy.
  9. Poprawa wyglądu włosów.
  10. Przystępna cena kosmetyków.

Nawiązując do ostatniego punktu, warto wspomnieć, że o obecnie w większości drogerii stacjonarnych i internetowych znajdziecie wiele peelingów, które są dedykowane dla skóry głowy. Ich ceny wahają się zwykle w przedziale od 10 do 30 złotych. 

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się zabieg olejowania włosów. Jak często należy go wykonywać? Jakie oleje sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się z naszego artykułu:

Jak często należy wykonywać zabieg?

Tak jak w przypadku peelingów ciała i twarzy zabiegu nie możemy wykonywać zbyt często. Warto jednak pamiętać, że rzadkie oczyszczanie skóry głowy wiąże się często z brakiem oczekiwanych efektów. Zazwyczaj producenci peelingów do skóry głowy radzą, by tego typu zabiegi wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat należy szukać na opakowaniach kosmetyków. 

Jak wykonujemy peeling skóry głowy? Zabieg jest bardzo prosty. Zwykle należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłukujemy drobinki peelingujące wodą i myjemy włosy oraz skórę głowy szamponem. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: