Sprytne i proste do zrobienia fryzury, które szybko ukryją zniszczone włosy oraz rozdwojone końcówki. Są bardzo stylowe i modne!

Nie miałaś czasu należycie zadbać o swoje włosy, które są zniszczone i przesuszone? No cóż, zdarza się. Na szczęście są proste i szybkie triki, które sprawią, że ukryjesz mankamenty swoich pasm. To odpowiednio dobrane fryzury oraz ozdoby do włosów!

Twoje włosy są przesuszone, zniszczone i mają rozdwojone końcówki, a czeka cię ważne wyjście i chciałabyś wyglądać jak milion dolarów? Nie martw się. Co prawda nie zdążysz już przeprowadzić porządnej regeneracji i nawilżania włosów, ale pomogą ci inne szybkie i proste metody. Nieważne, czy masz włosy zniszczone farbowaniem, czy też stylizacją. Poznaj sprytne i proste do zrobienia fryzury, dzięki którym w zaledwie kilka chwil ukryjesz przesuszone włosy, które nie są w najlepszej kondycji.

Pamiętaj o tym, że jeśli twoje włosy są przesuszone, zniszczone i mają rozdwojone końcówki, staraj się unikać przede wszystkim fryzur, w których pasma są rozpuszczone oraz mocno wyprostowane. Takie stylizacje obnażą bowiem wszystkie mankamenty twoich kosmyków. A tego na pewno nie chcesz.

Fryzury, dzięki którym ukryjesz zniszczone włosy - warkocze

Warkocze większości osobom kojarzą się raczej z małymi dziewczynkami i ze szkołą. Jest to tradycyjna fryzura, stosowana od wielu pokoleń i zaliczana do ponadczasowej klasyki. Co ważne, warkocze są modne w obecnym sezonie jesień 2020 i doskonale pasują zarówno na co dzień np. do pracy czy na zakupy, jak również na wieczór do bardziej eleganckiej stylizacji.

Warkocze to doskonała fryzura dla posiadaczek przesuszonych i zniszczonych włosów z rozdwojonymi końcówkami. Przede wszystkim dlatego, że doskonale ukrywają mankamenty kosmyków. Można postawić na tradycyjne warkocze, które robi się po prostu przeplatając ze sobą trzy równej szerokości pasma włosów. Równie dobrze sprawdzą się bardziej nowoczesne wersje tej fryzury, jak np.:

Fryzury, dzięki którym ukryjesz zniszczone włosy - kok

Kok to fryzura bardzo stylowa i kobieca, a w dodatku potrafi doskonale ukryć zniszczone włosy. Co ważne, jest też bardzo prosta w zrobieniu i nie wymaga ani dużo czasu, ani też specjalnych umiejętności fryzjerskich. Dodatkowo można zakupić tzw. wypełniacz do koka, który ułatwi jego wypełnienie i sprawi, że fryzura zyska większą objętość. Czesząc się w koka, postaraj się zniszczone końcówki włosów schować wewnątrz niego.

Kok może występować w wielu różnych wersjach. Można postawić na ponadczasową klasykę, czyli kok w wersji jak dla baletnicy: mocno zebrane włosy i gładko zaczesane do góry. Może być też w wersji bardziej niedbałej i nonszalanckiej tzw. messy bun, w której pojedyncze kosmyki wystają. W obecnym sezonie jesień 2020 bardzo modny jest francuski kok, zwany niekiedy bananem. Taka fryzura idealnie sprawdzi się przy zniszczonych włosach i to zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia.

Fryzury, dzięki którym ukryjesz zniszczone włosy - efektowne ozdoby we włosach

Kolejnym trikiem, który na szybko i w prosty sposób pomoże ci ukryć zniszczone włosy, jest duża i efektowna ozdoba na głowie. Jej zadaniem będzie przede wszystkim odwrócenie uwagi od pasm, które nie są w zbyt dobrej kondycji. Na co najlepiej postawić? Wybór jest naprawdę ogromny, może to być np.:

  • szeroka opaska do włosów, imitująca chustę,
  • wąska opaska do włosów zdobiona np. perełkami,
  • chusta wpleciona np. w kok lub warkocz czy owinięta wokół gumki, którą w kucyk zebrane są włosy,
  • duża spinka.