Olej z pestek dyni na włosy to bardzo skuteczna i naturalna metoda na zniszczone pasma. Jakie daje efekty?

Olej z pestek dyni na włosy potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Należy go jednak stosować regularnie. Jakie daje efekty? Przede wszystkim miękkie, lśniące i nawilżone włosy. Poradzi sobie również z rozdwojonymi końcówkami.

Olej z pestek dyni na włosy to bardzo skuteczny, choć jeszcze nie dość popularny sposób na piękne i zdrowe pasma. Jak się okazuje, ten produkt spożywczy ma zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Olej z pestek dyni skutecznie pomoże w poprawie wyglądu i stanu włosów zniszczonych np. stylizacją lub farbowaniem. Doskonale sprawdzi się również przy rozdwojonych końcówkach.

Olej z pestek dyni na włosy - właściwości i efekty

Olej z pestek dyni na włosy doskonale sprawdzi się w pielęgnacji pasm ze względu na swój drogocenny skład. Co zatem w nim znajdziemy? Olej z pestek dyni przede wszystkim zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwas omega-6, przeciwutleniacze oraz cenne witaminy A i E. Ponadto jest też źródłem wielu bardzo wartościowych składników mineralnych, takich jak: cynk, selen, magnez, wapń czy potas.

Dzięki tak bogatemu składowi olej z pestek dyni to doskonały naturalny kosmetyk do pielęgnacji włosów. Jakie daje efekty? Regularnie stosowany wzmacnia zniszczone włosy i sprawia, że stają się bardziej lśniące, miękkie i sprężyste. Idealnie sprawdzi się, jeśli zmagasz się z rozdwojonymi końcówkami. Skutecznie pomoże również w walce z wypadaniem włosów i ich łamliwością.

Olej z pestek dyni na włosy - jak stosować? Instrukcja krok po kroku

Olej z pestek dyni na włosy jest bardzo prosty w zastosowaniu. Po pierwsze można go dodać (kilka dużych kropli) do szamponu lub odżywki, które stosujemy na co dzień. Po drugie, aby zobaczyć lepsze efekty warto jednak używać tego produktu do olejowania włosów. Wystarczy pokryć nim pasma od nasady aż po same końce i tak pozostawić na kilka godzin. Na koniec należy dokładnie umyć włosy. Co ważne taki olej z pestek dyni nie obciąża włosów.