Olej sezamowy na włosy. Po jego użyciu twojego pasma staną się lśniące i miękkie

Jak olej sezamowy wpływa na nasze pasma? Kuracja z jego zastosowaniem może m.in. opóźnić proces siwienia włosów, zmniejszyć ich wypadanie, a także zlikwidować łupież.

Olej sezamowy uzyskuje się z kwiatów sezamu poprzez tłoczenie na zimno nasion sezamowych. Dzięki tej metodzie możliwe jest zachowanie substancji mineralnych oraz witamin. Zawiera m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe, sezaminę, lecytynę, magnez, fosfor, wapń, cynk, żelazo, a także liczne witaminy - B6, E i D. Składnikom tym olej zawdzięcza rewelacyjne działanie na włosy oraz skórę głowy. 

Olej sezamowy - ja działa na włosy?

Olej sezamowy pobudza wzrost włosów, a także głęboko je odżywia. Poza tym:

  • może opóźnić proces siwienia;
  • poprawia wygląd kosmyków - po jego użyciu stają się bardziej lśniące i miękkie;
  • jest pomocny w przypadku uciążliwego swędzenia skóry głowy;
  • działa przeciwłupieżowo - stosowany regularnie przez miesiąc całkowicie wyeliminuje problem łupieżu;
  • redukuje łamanie się włosów;
  • usuwa problem rozdwojonych końcówek;
  • eliminuje łuszczenie się skóry głowy, dzięki czemu włosy przestają wypadać.

Olejowanie włosów to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Co ile dni należy olejować włosy? Jak informowaliśmy w naszym artykule:

Jeśli pasma są w złej kondycji, zazwyczaj zaleca się, by olejowanie wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Gdy ich stan jest już lepszy, możemy zmniejszyć częstotliwość zabiegów. Wówczas warto robić to 1-2 razy w miesiącu.

Olej sezamowy - jak go przechowywać? Ile kosztuje?

Warto wspomnieć, że olej sezamowy szybko ulega zepsuciu. Dlatego zalecamy zakup małych butelek produktu. Poza tym nie powinniśmy wystawiać go na ciepło i światło. Powód? W takich warunkach olej może stracić swój naturalny aromat. Cena oleju jest uzależniona przede wszystkim od wielkości buteleczki oraz producenta. Za butelkę wielkości 250 ml zapłacimy około kilkunastu złotych; za 1000 ml nawet powyżej 50 zł.

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: