Płukanka z piwa tanim i naturalnym sposobem na odżywienie zniszczonych włosów

Płukanka z piwa do włosów sprawi, że twoje pasma będą wzmocnione, błyszczące i miękkie. Jak widać, nie musisz wydawać fortuny na zabiegi pielęgnacyjne. Lepiej postawić na tanie, naturalne i sprawdzone domowe sposoby.

Płukanka z piwa do włosów to sprawdzony już od wielu lat sposób naszych babć na piękne, gładkie, miękkie i błyszczące pasma. Taki zabieg można bez problemu samodzielnie przeprowadzić w domu, wykorzystując do tego, jak sama nazwa wskazuje, po prostu piwo. Co ważne, w ten prosty sposób możemy znacznie poprawić stan naszych włosów, nie wydając fortuny na drogie kosmetyki drogeryjne bądź też zabiegi u fryzjera. Jakie efekty daje taka płukanka z piwa stosowana na włosy? Jak ją przygotować i jak często stosować? Odpowiadamy. Dzięki naszym prostym wskazówkom osiągniesz najlepsze rezultaty.

Płukanka z piwa do włosów - jakie ma właściwości? Jakie daje efekty?

Piwo większości osobom kojarzy się z orzeźwiającym napojem z bąbelkami. Warto jednak wiedzieć, że produkt ten doskonale sprawdzi się nie tylko do picia, ale również jako świetna płukanka do włosów. Piwo zawiera w sobie bowiem wiele cennych składników, takich jak m.in.: witaminy z grupy B, wapń, potas, krzem, magnez, kwas foliowy oraz pantotenowy, a także biotyna.

Dzięki tak bogatemu składowi płukanka z piwa stosowana regularnie na włosy daje znakomite efekty:

  • wzmacnia włosy, 
  • nabłyszcza włosy,
  • sprawia, że włosy są gładkie i miękkie,
  • zmniejsza nadmierne wypadanie włosów,
  • zmniejsza przetłuszczanie się włosów,
  • pomaga w walce z łupieżem.

Dlatego płukanka z piwa doskonale sprawdzi się przy włosach zniszczonych, zarówno farbowaniem, jak również stylizacją oraz przesuszonych. Pomoże również przy problemach z nadmiernych wypadaniem czy przetłuszczaniem się pasm oraz z łupieżem.

Płukanka z piwa do włosów - jakie piwo wybrać?

Co prawda w sklepach mamy bardzo szeroki wybór różnych piw, jednak do płukanki na włosy zdecydowanie nie każde się nada. Powinien to być napój pszeniczny, dobrej jakości i niepasteryzowany. Absolutnie unikaj piw smakowych oraz owocowych.

Płukanka z piwa do włosów - jak stosować? Jak często?

Płukanka z piwa to bardzo prosty sposób na piękne pasma. Wystarczy otworzyć je na pół godziny przed planowanym zabiegiem pielęgnacyjnym. Następnie należy je wlać do miski i zmieszać z przegotowaną wodą w proporcji 1:1. Należy umyć włosy jak zwykle, dokładnie spłukać szampon i na koniec spłukać przygotowaną mieszanką piwną. Po takim zabiegu warto zostawić włosy, aby naturalnie wyschły. 

Jak często stosować taką płukankę z piwa do włosów, aby zobaczyć najlepsze rezultaty? Raz w tygodniu, jednak nie częściej. Zbyt częste stosowanie może bowiem doprowadzić do przesuszenia włosów i ich zmatowienia. A tego przecież nie chcemy!

Płukanka z piwa do włosów - doskonały sposób na zakwaszanie pasm

Warto również wiedzieć, że płukanka z piwa to doskonały sposób na zakwaszanie włosów. Taki prosty zabieg warto fundować sobie regularnie po to, aby przywrócić swoim pasmom oraz skórze głowy ich naturalny poziom pH, czyli właśnie kwaśny.

Większość kosmetyków do pielęgnacji włosów (szampony, odżywki oraz maski) ma odczyn zasadowy. Zakwaszanie zaś powoduje zamknięcie otwartych łusek, dzięki czemu włosy stają się gładkie, miękkie i nabierają blasku. W dodatku mniej się puszą i elektryzują. Co ważne taki zabieg pielęgnacyjny nie obciąża pasm.