Proste triki, dzięki którym samodzielnie w domu podetniesz rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki włosów to problem, który dotyka wielu kobiet, w tym przede wszystkim posiadaczki długich oraz przesuszonych pasm. Jeśli kosmyków nie da się już uratować kosmetykami, warto je podciąć. I można to zrobić samodzielnie, bez konieczności udawania się do fryzjera.

Twoje końcówki włosów są przesuszone, zniszczone i rozdwojone? Nie pomagają już drogeryjne kosmetyki? Czasem lepiej po prostu obciąć rozdwojone końcówki, dzięki temu fryzura będzie lepiej i bardziej estetycznie wyglądać oraz ładniej i łatwiej się układać. Co ważne, nie trzeba od razu udawać się do fryzjera na podcięcie włosów. Możesz to zrobić za darmo i samodzielnie w domu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i nie wymaga specjalnych umiejętności fryzjerskich. Ważne, aby mieć dobrej jakości nożyczki, najlepiej profesjonalne do obcinania włosów. Końcówki warto podcinać regularnie, nawet jeśli nie są rozdwojone. Najlepiej robić to mniej więcej co sześć tygodni - w ten sposób zachowamy je w dobrej kondycji.

Dlaczego końcówki włosów rozdwajają się?

Końcówki włosów najczęściej rozdwajają się w wyniku uszkodzeń struktury pasm, która w konsekwencji traci swoją spójność i rozczepia się od końcówki ku górze. Takie zaburzenia mogą być spowodowane różnymi czynnikami, najczęściej są to:

 • niewłaściwe szczotkowanie włosów, 
 • nieodpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów,
 • rozjaśnianie oraz farbowanie włosów,
 • trwała ondulacja,
 • częste suszenie włosów ciepłym powietrzem suszarki bądź też prostowanie ich prostownicą,
 • wystawianie włosów na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniej ochrony.

Rozdwojone końcówki włosów to bardzo częsty problem, szczególnie u posiadaczek dłuższych pasm. Warto wiedzieć, że największą tendencję do tego mają przede wszystkim kosmyki przesuszone. Dlatego tak ważna jest regularna i odpowiednia pielęgnacja, w tym dbanie o nawilżanie włosów.

Jak samodzielnie podciąć rozdwojone końcówki włosów? Prosta instrukcja krok po kroku

Kiedy już dojrzysz u siebie rozdwojone końcówki włosów, nie dzwoń od razu do fryzjera i nie umawiaj się na wizytę. Możesz je obciąć samodzielnie przy pomocy prostej i szybkie metody na tzw. kucyka. Sposób ten nie wymaga ani specjalnych umiejętności fryzjerskich, ani też pomocy drugiej osoby. Obcięcie rozdwojonych końcówek metodą na tzw. kucyka trwa naprawdę chwilę.

Jak samodzielnie podciąć rozdwojone końcówki włosów? Metoda na tzw. kucyka krok po kroku

 • umyj włosy i wysusz je (nie obcinaj ich na mokro, taką metodę pozostaw fryzjerom i profesjonalistom),
 • następnie wyprostuj włosy np. przy pomocy zwykłej prostownicy i na koniec jeszcze dokładnie rozczesz,
 • zwiąż włosy w kucyk na czubku głowy (powinien znajdować się równo na samym środku),
 • następnie weź drugą gumkę i zwiąż nią włosy na takiej długości, na jakiej chcesz podciąć swoje rozdwojone końcówki,
 • kucyk przełóż do przodu na twarz,
 • weź nożyczki i obetnij włosy tuż nad gumką.

Jak samodzielnie podciąć rozdwojone końcówki włosów? Drugi sposób

Rozdwojone końcówki możesz samodzielnie podciąć również na inny sposób. Kolejna metoda ma tę zaletę, że nie skraca włosów. Wystarczy po kolei brać pojedyncze pasma (dość cienkie) i je mocno skręcać. Nożyczkami należy poobcinać te pojedyncze, wystające włoski. W ten prosty sposób pozbędziesz się tylko zniszczonych i rozdwojonych końcówek bez tracenia na długości włosów.