Nieoczywiste błędy w pielęgnacji włosów. Natychmiast przestań je popełniać

Włosy są niewątpliwie wizytówką każdej kobiety. Zdrowe, zadbane i lśniące mogą być prawdziwą ozdobą. Jeśli natomiast są przesuszone, łamliwe i zniszczone, mogą negatywnie wpływać na nasz wygląd, a także samopoczucie. Starasz się dbać o swoje kosmyki, jednak nie widzisz pożądanych efektów, albo wręcz dostrzegasz negatywne skutki tej pielęgnacji? Sprawdź, co możesz robić źle. Oto nieoczywiste błędy w pielęgnacji włosów.

Zbyt długie trzymanie odżywki lub maski na włosach

Wiele kobiet myśli, że im dłużej trzyma na włosach maskę lub odżywkę, tym lepiej dla ich zniszczonych kosmyków. Nic bardziej mylnego! Efekt takiego postępowania jest niestety odwrotny. Odżywka wnika głęboko i trudno ją dokładnie wypłukać. Przez to włosy rozpulchniają się, są jest oblepione, stają się ciężkie i wyglądają źle. Zaufaj producentowi i trzymaj dany produkt tak długo, jak jest napisane na opakowaniu.

Częste eksperymentowanie z pielęgnacją 

Nieustanne zmiany w pielęgnacji sprawiają, że możemy nigdy nie dowiedzieć się co tak naprawdę służy naszym włosom. Ponadto, eksperymentowanie nawet z naturalnymi składnikami, które na pierwszy rzut oka wydają się bezpieczne, może zakończyć się uczuleniem. Zamiast próbować ciągle czegoś nowego, przygotuj plan pielęgnacyjny i daj mu czas, by odpowiednio zadziałał. 

Mycie włosów w pośpiechu lub niezbyt dokładnie

Zarówno zbyt mocne, jak i zbyt niedokładne mycie włosów nie sprzyja skórze głowy oraz delikatnym kosmykom. Skóra głowy wymaga dokładnego spienienia, wmasowania i delikatnego, lecz dokładnego mycia. Czynność ta powinna trwać tyle samo, co mycie zębów, czyli przynajmniej dwie minuty.

Mycie włosów w nieodpowiedniej wodzie

Zbyt gorąca woda mocno otwiera łuski włosów i pobudza skórę do nasilonego wydzielania łoju. Natomiast mycie włosów w zbyt zimnej wodzie niedokładnie zmywa zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy - wówczas szampon nie uaktywnia się, ani dobrze nie pieni. Najlepiej myć włosy letniej wodzie, a na koniec spłukać pasma chłodną wodą, by domknąć łuski. 

Zbyt długie noszenie ręcznika na mokrych włosach

Po umyciu włosów zawijasz je w turban z ręcznika i nosisz przez kilkanaście minut? To błąd, który niszczy bardzo niszczy włosy. Wówczas łuski włosa rozchylają się, a pasma ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Nie należy również pocierać włosów ręcznikiem. Jak robić to poprawnie? Po umyciu włosów, odsącz nadmiar wody za pomocą ręcznika z mikrofibry, delikatnie odciskając pasma.

Niewłaściwe dobieranie produktów pielęgnacyjnych

To błąd, który popełnia większość kobiet. Zamiast dokładnie przyjrzeć się potrzebom skóry głowy i osobno włosom na całej ich długości, wszystkie kosmetyki dobieramy z tej samej serii. Jeśli chcesz, by twoja pielęgnacja przynosiła pożądane efekty pamiętaj, że szampon zawsze należy dobierać do rodzaju skóry głowy, a odżywkę do kondycji włosów.