Maseczka nawilżająca na włosy, która zdziała cuda! Zrobisz ją w kilka minut

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Poznaj przepis na świetną maseczkę nawilżającą, która pomoże ci osiągnąć ten efekt.

Szukasz maseczki, która poprawi stan twoich przesuszonych kosmyków? Jeśli żaden z gotowych kosmetyków nie spełnił oczekiwań, wypróbuj domowe metody. Oto prosty przepis na intensywnie nawilżającą maskę do włosów. Radzimy, by przygotowywać ją dwa razy w tygodniu. Dzięki regularności po kilku tygodniach zauważysz oczekiwane efekty. 

Maseczka nawilżająca na włosy krok po kroku

Do przygotowania tej maseczki będą ci potrzebne tylko dwa składniki, które słyną ze swoich właściwości nawilżających. Są to: miód oraz oliwa z oliwek. Oto instrukcja krok po kroku.

  • Przygotuj miód (dwie łyżki stołowe) oraz oliwę z oliwek (trzy łyżki stołowe);
  • mieszaj ze sobą składniki do uzyskania jednolitej konsystencji;
  • nałóż mieszankę na włosy;
  • dla uzyskania jak najlepszych efektów, owiń głowę folią i ręcznikiem;
  • zmyj maseczkę letnią wodą po piętnastu minutach.

Maseczka nawilżająca na włosy - o tym pamiętaj

Pamiętaj o tym, by nie trzymać maseczki na włosach zbyt długo. Może to sprawić, że trudno będzie ją spłukać. Poza tym nie nakładaj jej na całą długość włosów. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, nakładaj ją tylko poniżej uszu. Co istotne, nie zmywaj maseczki gorącą wodą, która przyczynia się do przesuszania włosów. Znacznie lepiej sprawdzi się ta letnia. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: