Zauważyłaś, że w ostatnim czasie wypada ci więcej włosów niż zazwyczaj? To bardzo powszechny problem, który dotyczy wielu osób. Podpowiadamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji.
Bardzo ważnym elementem wzmacniana naszych włosów i skóry głowy jest pielęgnacja od wewnątrz. Obecnie w aptekach i drogeriach znajdziesz wiele suplementów diety i leków, których zadaniem jest zahamowanie wypadania kosmyków. Zawierają one cenne dla włosów składniki, takie jak na przykład biotyna, selen, cynk, skrzyp polny. Aby wybrać jak najlepszy środek, przed zakupem zapoznaj się z opiniami na jego temat (np. na forach oraz stronach sklepów internetowych).
Kolejny krok to regularne peelingi skóry głowy, które od jakiegoś czas cieszą się coraz większą popularnością wśród Polek. W drogeriach znajdziecie wiele produktów, które są przeznaczone właśnie do tego zabiegu. Warto wspomnieć, że peeling skóry głowy to jeden z elementów koreańskiej pielęgnacji.
Dlaczego warto wprowadzić ten element do swojej rutyny? Zabieg nie tylko dokładnie oczyszcza skórę głowy, lecz także pobudza cebulki włosy. Warto wykonywać go więc 1-2 razy w tygodniu (dokładnych wskazówek szukaj zawsze na opakowaniach produktów).
Pomocne mogą okazać się także wcierki. Zazwyczaj radzi się, by stosować je bezpośrednio na czystą skórę głowy, gdy włosy są wilgotne lub suche. Chcesz zacząć stosować wcierki? Poznaj prosty przepis na wcierką z kozieradki. Ten domowy kosmetyk to skuteczny i tani sposób, który pomoże w przypadku wypadania włosów. Może okazać się także skuteczny, jeśli masz problem z ich przetłuszczaniem lub łamliwością:
Dobrym i tanim sposobem na wypadanie włosów jest także picie naparów z pokrzywy i skrzypu polnego. By zadziałały jak najlepiej, warto robić to codziennie.
Warto wprowadzić także do swojej rutyny pielęgnacyjnej olejowanie skóry głowy. Zabieg wykonuj dwa razy w tygodniu. Najlepiej sprawdzą się m.in. olej konopny, olej z wiesiołka oraz oliwa z oliwek.
Nie zapomnij także o odpowiednim szamponie. Produkt, który może pomóc w przypadku wypadania włosów, powinien zawierać przynajmniej niektóre z wymienionych składników:
Jeśli żaden domowy sposób nie pomaga, skorzysta z pomocy trychologa. To specjalista, który zajmuje się tylko i wyłącznie włosami oraz skórą głowy. Nie należy mylić go więc z lekarzem dermatologiem, który diagnozuje i leczy problemy skórne pojawiające się w innych częściach ciała. Trycholog w swojej pracy analizuje stan skóry głowy i cebulek włosów, ustala przyczyny różnych problemów, pomaga dobrać jak najlepszą pielęgnację czy specjalistyczne zabiegi.
Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: