Polerowanie włosów - na czym polega ten rewelacyjny zabieg? Usuwa rozdwojone końcówki bez konieczności obcinania pasm

Rozdwojone końcówki wyglądają nieestetycznie, przez co mogą zniszczyć każdą, nawet tę najbardziej staranną fryzurę. Aby się ich pozbyć nie musisz od razu obcinać włosów! Postaw na polerowanie pasm. To innowacyjny zabieg, który skutecznie poradzi sobie z rozdwojonymi końcówkami.

Polerowanie włosów to dość innowacyjny, ale za to coraz bardziej popularny zabieg. Przeprowadza się go w salonach fryzjerskich. Zabieg ten w szczególności zalecany jest posiadaczkom zniszczonych i rozdwojonych końcówek. Na czym polega polerowanie włosów? Jakie daje efekty? Ile kosztuje? Odpowiedzi na te wszystkie pytanie znajdziesz w dalszej części naszego tekstu.

Dlaczego końcówki włosów rozdwajają się?

Rozdwojone i zniszczone końcówki włosów to problem, który dotyka wielu kobiet, w tym przede wszystkim posiadaczki długich pasm. Warto przy tym również wiedzieć, że największą tendencję do tego mają przede wszystkim kosmyki przesuszone. Końcówki włosów najczęściej rozdwajają się w wyniku uszkodzeń struktury pasm, która w wyniku zniszczenia rozłącza się i traci swoją spójność, przez co pojawiają się odstające kosmyki.

Główne przyczyny rozdwajania się włosów:

  • niewłaściwy sposób szczotkowania włosów, 
  • źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji oraz stylizacji włosów,
  • częste rozjaśnianie oraz farbowanie włosów,
  • trwała ondulacja,
  • częste suszenie włosów ciepłym powietrzem suszarki oraz używanie prostownicy,
  • wystawianie włosów na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniej ochrony oraz kąpiele w słonej wodzie.

Polerowanie włosów - na czym polega zabieg?

Kiedy końcówki włosów są już mocno rozdwojone, żadne produkty pielęgnacyjne nie pomogą. Zazwyczaj pozostaje już tylko ich obcięcie. Jakiś czas temu pojawiła się jednak pewna alternatywa, czyli właśnie polerowanie włosów. Dzięki tej innowacyjnej metodzie nie będziesz skazana tylko i wyłącznie na obcięcie pasm tradycyjnymi nożyczkami. Rozdwojonych końcówek pozbędziesz się także w inny, równie prosty sposób. Co najważniejsze, bez konieczności skracania długości włosów.

Polerowanie włosów to zabieg, który dość często nazywany jest również odkurzaniem pasm bądź też ich strzyżeniem przy pomocy specjalnego urządzania Split Endera. Aby przyniósł efekty, warto oddać się w ręce profesjonalisty z salonu fryzjerskiego.

Polerowanie włosów rozpoczyna się od ich wyprostowania oraz wygładzenia. Następnie fryzjer dzieli je na cienkie, równe pasma, które dokładnie, po kolei każde wkłada do maszynki Split Ender, przesuwając ją jednocześnie od nasady aż po same końcówki. Urządzenie działa tak, że usuwa wszelkie odstające i powyginane włosy, a zostawia te gładkie oraz nierozdwojone.

Polerowanie włosów - jakie daje efekty?

Największym atutem polerowania włosów jest to, że usuwa zniszczone i rozdwojone końcówki bez drastycznego skracania włosów. Jest zatem idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich kobiet, które nie chcą poważnych zmian w swojej fryzurze. Ponadto zabieg ten sprawia, że włosy wyglądają dużo zdrowiej, są gładkie, miękkie, błyszczące i dużo łatwiejsze w układaniu. Wszystkie te efekty widoczne są od razu po polerowaniu.

Zabieg ten mogą stosować zarówno posiadaczki włosów prostych, jak również falowanych czy mocno kręconych. Przypominamy jednak, że te drugie muszą być wcześniej wygładzone, a także wyprostowane. Polerowanie włosów nadaje się i dla równo obciętych włosów, i dla tych cieniowanych.

Jak często stosować polerowanie włosów? Najlepiej regularnie co 4-5 miesięcy. Jeśli zaś masz dość cienkie włosy, zabieg ten stosuj jeszcze rzadziej - co 7 miesięcy. Zbyt częste polerowanie może bowiem sprawić, że pasma jeszcze bardziej stracą na objętości. 

Polerowanie włosów - cena

Strzyżenie włosów przy pomocy maszynki Split Ender jest już dostępne w Polsce w lepszych salonach fryzjerskich. Jego cena jest nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnego strzyżenia. Waha się od 100 do 200 zł w zależności od miasta i salonu.