Rzadkie, cienkie i zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Taki stan włosów wynika nie tylko z nieodpowiedniej pielęgnacji, lecz także genów lub nawet chorób, które osłabiają kondycję pasm. Nie da się ukryć, że piękne, długie i gęste włosy to obiekt pożądania wielu kobiet. Niestety, nie każda z nas została tak hojnie obdarzona przez naturę. Dla wielu kobiet, rozwiązaniem w tej sytuacji jest zabieg profesjonalnego przedłużania i zagęszczania włosów. Zanim podejmiesz decyzję o przedłużaniu włosów, dokładnie przeanalizuj wszystkie "za" i "przeciw" oraz skontaktuj się z profesjonalistą, który podpowie, czy taki zabieg można bezpiecznie przeprowadzić na twoich włosach. Impulsywna i nieprzemyślana decyzja oraz zabieg wykonany przez niekompetentnego fryzjera mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Polerowanie włosów - na czym polega ten rewelacyjny zabieg? Usuwa rozdwojone końcówki bez konieczności obcinania pasm
Metody przedłużania i zagęszczania włosów
Obecnie na rynku istnieje naprawdę wiele metod przedłużania włosów, które można dopasować indywidualnie do rodzaju włosów poszczególnych klientek:
- Metoda na mikroringi - to jedna z tych metod, przy której nie jest wykorzystywana wysoka temperatura. Doczepiane włosy mocowane są do naturalnych przy pomocy małych, metalowych obrączek, które dobierane są do koloru włosów oraz ich stanu. To jedna z tych metod, która może być stosowana u kobiet, które mają cienkie kosmyki.
- Metoda keratynowa - to przedłużanie włosów na ciepło za pomocą niewielkich keratynowych zgrzewów w temperaturze 170°C lub pistoletem na wkłady keratynowe. To metoda, która lepiej sprawdzi się na zdrowych i mocnych włosach.
- Metoda kanapkowa - nazywana również metodą hairtalk lub tape on. Metoda ta polega na doczepianiu włosów przy pomocy silikonowych taśm, które dopinają kolejne pasma włosów na tzw. kanapki. Ta metoda jest polecana kobietom, które mają cienkie i rzadkie włosy.
- Metoda ultradźwiękowa - to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod. Przypomina nieco metodę keratynową, jednak podczas zabiegu doczepiane pasma zgrzewa się z naturalnymi przy pomocy zgrzewarki ultradźwiękowej, która wydziela fale o wysokich częstotliwościach. Podczas przedłużania włosów tą metodą nie wykorzystuje się wysokich temperatur, które mogłyby źle wpływać na kondycję delikatnych kosmyków.
Nieoczywiste błędy w pielęgnacji włosów. Natychmiast przestań je popełniać
Kiedy nie warto przedłużać włosów?
Zabieg przedłużenia oraz zagęszczenia włosów nie będzie dobrym pomysłem i może tylko pogorszyć stan twoich włosów, jeśli:
- Masz bardzo słabe, kruche i łamliwe włosy, które zostały zniszczone poprzez zabiegami fryzjerskie, stylizację wysoką temperaturą lub osłabione zostały chemioterapią.
- Jeśli stylista fryzur odradza ci wykonanie zabiegu i uważa, że może to pogorszyć stan twoich włosów. Nie szukaj wówczas osoby, która mimo wszystko wykona taki zabieg. Wówczas efekt może być gorszy niż przed zabiegiem.
- Twoje naturalne kosmyki są krótsze niż 15 cm. Czasem zdarza się, że kobiety na siłę pragną przedłużyć bardzo krótkie włosy. Jednak wykonywanie zabiegu na pasmach krótszych niż 15 cm jest ryzykowne - wówczas widoczne mogą być łączenia, z czego żadna kobieta nie będzie zadowolona.
- Borykasz się ze schorzeniem, które zwiększa ryzyko nadmiernego wypadania włosów bądź powoduje zmiany w ich budowie. Należy do nich m.in.: łysienie androgenowe oraz plackowate, toczeń, łojotokowe zapalenie skóry głowy, a także osoby, zmagające się z chorobami tarczycy i silnym łupieżem.