Ta domowa maseczka doskonale oczyści skórę głowy i poprawi elastyczność kosmyków. Potrzebujesz tylko 3 składników

Drożdże są źródłem cennych składników odżywczych. Zawierają m.in. aminokwasy oraz witaminy z grupy B. Z tego powodu warto stosować je na włosy.

Drożdże ze względu na swoje cenne składniki są w ostatnich latach często wykorzystywane w produktach do włosów. Okazuje się, że możesz z nich przygotować także domową maseczkę, która świetnie wpływa na kondycję i wygląd kosmyków. Oto przepis na taki kosmetyk, który warto poznać. 

Drożdże na włosy - przepis na maseczkę

Do przygotowania maseczki będziesz potrzebowała 1/2 kostki drożdży piekarskich, dwóch łyżeczek oleju rycynowego oraz dwóch łyżeczek żelu aloesowego. Najpierw mieszaj ze sobą składniki do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie zwilż skórę głowy i nałóż na nią maseczkę. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, owiń głowę folią spożywczą. Po upływie mniej więcej 30 minut zmyj maseczkę letnią wodą i umyj głowę delikatnym szamponem. 

Drożdże na włosy - efekty

Maseczki drożdżowe na włosy cieszą się ogromną popularnością. Jakich efektów możesz się spodziewać po takiej kuracji? To m.in.:

  • dokładne oczyszczenie skóry głowy;
  • poprawa elastyczności kosmyków;
  • przyśpieszenie ich porostu;
  • zahamowanie wypadania włosów. 

Radzimy, by nakładać kosmetyk na skórę głowy dwa razy w tygodniu. Podobnie jak w przypadku innych domowych maseczek na włosy niezwykle ważna jest cierpliwość i systematyczność. Efekty kuracji powinny pojawić się mniej więcej po 2-3 tygodniach. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: