Najlepsze cięcia dla zniszczonych włosów. Dzięki nim poprawisz kondycję pasm

Regularne podcinanie rozdwajających się włosów to nie tylko kwestia estetyki, lecz także powstrzymanie dalszych zniszczeń, które niestety z czasem będą postępować coraz wyżej. Niestety, rozdwojonego włosa nie można w żaden sposób "skleić" czy odbudować. Zatem na jakie cięcie najlepiej się zdecydować, by włosy prezentowały się jak najlepiej?

W odróżnieniu od włosów wysokoporowatych z rozdwajającymi się końcówkami, zdrowe i niskoporowate włosy wyglądają świetnie w niemal każdym cięciu. Istnieją jednak metody obcinania pasm, które sprawiają, że nawet wysokoporowate włosy w nieco gorszej kondycji będę prezentować się dużo lepiej. Oczywiście samo cięcie nie sprawi, że włosy będą w idealnym stanie. Po wizycie u fryzjera należy zadbać o ich kondycję umiejętnym myciem, regularnym olejowaniem oraz nakładaniem odżywczych masek. 

Masz zniszczone i cienkie włosy, a rozważasz doczepy? Wyjaśniamy, czy aby na pewno jest to dobry pomysłMasz zniszczone i cienkie włosy, a rozważasz doczepy? Wyjaśniamy, czy aby na pewno jest to dobry pomysł

Najlepsze cięcia dla zniszczonych włosów - na prosto "od linijki"

Cieniowanie wysokoporowatych i zniszczonych włosów nie jest dobrym pomysłem. Tak obcięte włosy znacznie szybciej się niszczą, szybciej tracą wilgoć i z czasem zaczynają się łamać i wykruszać. Właśnie dlatego, najlepszą opcją będzie metoda cięcia na prosto, która wzmacnia końcówki i optycznie zagęszcza pasma, przez co stają się bardziej mięsiste. Takie cięcie od linijki sprawdzi się zwłaszcza na włosach, które szybko się niszczą, puszą i przesuszają.

Włosy obcięte na prosto wyglądają o wiele zdrowiej, są bardziej sprężyste, nawilżone i łatwiej je ujarzmić. Ponadto, takim włosom łatwiej utrzymać we wnętrzu wilgoć, dzięki czemu rzadziej się puszą. Nie da się ukryć, że włosy porowate są z reguły cienkie i lekkie, a proste cięcie dodaje włosom ciężkości. Takie cięcie powinno być wykonane przez fryzjera bardzo ostrymi nożyczkami lub ewentualnie maszynką, której ostrze w żadnym wypadku nie może być stępione.

Polerowanie włosów - na czym polega ten rewelacyjny zabieg? Usuwa rozdwojone końcówki bez konieczności obcinania pasmPolerowanie włosów - na czym polega ten rewelacyjny zabieg? Usuwa rozdwojone końcówki bez konieczności obcinania pasm

Najlepsze cięcia dla zniszczonych włosów - "w literę U"

Alternatywą dla pań, które nie przepadają za włosami obciętymi na proso będzie cięcie w literę U. Łącząc dobrą pielęgnację z tak obciętymi włosami sprawimy, że kosmyki staną się elastyczne i zbite. Najgrubsze końcówki uzyskamy wtedy, gdy włosy zostaną podcięte bardzo ostrym narzędziem. Dobre efekty uzyska się po strzyżeniu włosów nożyczkami, jednak to cięcie maszynką daje najbardziej spektakularny efekt ostrych końców. Bardzo ważne jest jednak, by taka maszynka bardzo ostra. Jeśli natomiast po takim strzyżeniu maszynką zauważysz na końcach białe kulki i rozdwojone końcówki, oznacza to, że maszynka była stępiona, a zamiast ciąć włosy je połamała - wówczas przy kolejnym kontakcie z fryzjerem, zwróć mu na to uwagę.